Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyaca ünlü isimlerden Muğla ‘ya yoğun ilgi

17 Eylül, 2011 | 13:34

Dünyanın en ünlü isimleri yaz tatilleri için Muğla ‘yı tercih ediyorlar. Dünya jet sosyetesi ve Hollywood yıldızlarının yanı sıra milyarder iş adamları da tatillerini geçirmek için Muğla Bodrum ‘a geliyorlar.

Dünyaca meşhur birçok isim, yaz tatillerini geçirmek için Muğla ve özellikle Bodrum ‘u tercih ediyor. Dünya yıldızları ve dünyaca ünlü isimler havayolunun dışında özel yatlarıyla gelerek mavi turun ve muhteşem denizintadını çıkarıyor.  Sanattan spora, iş dünyasından siyasete ve üst düzey yöneticilere kadar önde gelen isimler, denizin mavisi ve yemyeşil doğasıyla yeryüzü harikası olan Bodrum ‘da,  koşuşturmadan uzakta sakinliğin ve huzurun tadını çıkararak dinleniyor.

Dünya yıldızları Bodrum tatilini tercih ediyor

Muğla, 2011 ‘in ilk yedi ayında, geçen yıla göre yüzde 3’lük artışla 1 milyon 750 bin yabancı turisti ağırladı.  Bodrum ‘a  gelen ünlü model Naomi Cambell, Rus milyarder Vladislav Voronin’le birlikte haftalığı 175 bin euro olan süper lüks yatla mavi yolculuğa çıktı.  İngiliz model Kate Moss ise Dalaman ve Göcek koylarında tatil yapmayı tercih ederken  Real Madrid‘in Portekizli yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo sevgilisi Irina Shayk ile beraber Bodrum’a gelerek, bir hafta özel yatla mavi yolculuğa çıktı. NBA’nın yıldız oyuncusu Hidayet Türkoğlu Dalaman’da tatil yapmayı tercih etti.

Spartaküs gibi 20. yüzyılın en önemli filmlerine imza atan ABD ‘li aktör ve film yapımcısı Kirk Douglas ve Oscar  ödüllü oğlu Aktör Michael Douglas Bodrum ‘da yaz tatilini geçiren isimlerden. Ünlü yönetmen Stephen Spielberg Marmaris ‘e, sahibi olduğu belirtilen 86 metre uzunluğundaki ”Seven Seas” isimli süper lüks yatla geldi. Ünlü şarkıcı Tina Turner ve Ermeni asıllı Türk besteci Garo Mafyan da Muğla’yı tercih edenler arasında yer aldı.

Adeta dünya yıldızlarının yazlık mekanı olan Bodrum aynı zamanda siyasetin önde gelen isimlerini de ağırlamaya devam ediyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tatil için Bodrum ‘ u tercih ederken  İspanya Kraliyet ailesi mensuplarından Asturyas Prensi Felipe ve Prenses Letizia, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi, İspanya eski Devlet Başkanı Felipe Gonzales Marqueez, Azerbaycan ve Sırbistan başbakan yardımcıları, Romanya Dışişleri Bakanı Cristian Diaconescu, Katar Emiri Şeyh Hamad Bin Halife El Tani ve kraliyet ailesi üyeleri Şeyh Abdullah bin Khalifa Al-Thani ve Joaan bin hamad bin Khalife-Thani ile Zanzibar Meclis Başkanı Pandu Ameir Kificho da yaz tatilleri için  Muğla’ yı tercih eden isimler arasında yer aldılar. Ürdün Kralı Abdullah’ın sahibi olduğu, dünyanın en büyük 100 yatı arasında gösterilen 82 metre uzunluğundaki ”Sarafsa”, Marmaris ilçesine geldi. Dünyanın en ünlü veri tabanı yazılım firmalarında Oracle’ın kurucusu ve CEO’su olan dolar milyarderi Larry Ellison, 138 metre uzunluğunda ve 18 metre genişliğindeki İngiliz bandıralı “Rising Sun” adlı yatıyla Bodrum’u tercih etti. Dünyanın en büyük çelik üreticisi Mittel Steel Company’nin başkanı olan ve Forbes dergisi tarafından 28 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin beşinci kişisi ilan edilen Lakshmi Mittal, “Amevi” isimli yatıyla çıktığı mavi yolculukta İztuzu Plajı’na da uğradı. Süper lüks yatından küçük bir tekneyle karaya çıkan Laskshmi ile Usha Mittal ve misafirlerinin bir bölümü çamur banyolarına gitti.
Muğla Valisi Fatih Şahin, dünyanın hayranlıkla seyrettiği sanatçıların yörelerinde tatil yapmasının, tanıtıma büyük katkı sağladığını söyledi. Vali Şahin, Muğla’nın sayısız kültürel ve turistik mekânıyla farklı kesimlere hitap eden bir yer olduğunu kaydederek, “Yemyeşil doğası, mavi turları, sakin koyları ve çeşitli medeniyetlere ait kültürel mirası, yoğun tempoları arasında dinlenmek isteyen başta Hollywood yıldızları olmak üzere dünya şöhretleri için de cazip hale getiriyor.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Bodrum tatili, Bodrum Ünlüler, Bodrum Ünlüleri, Bodrum Yaz Tatili, cristiano ronaldo bodrum, Dalaman Tatil, Hollywood Yıldızları Bodrum 'da, İztuzu Plajı, Michael Douglas Bodrum, Muğla, Muğla Bodrum, naomi campbell bodrum, Stephen Spielberg Marmaris, Ünlülerin tatil yerleri, Ünlülerin Tatili,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları