Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Golf’ün ustaları Turkish Airlines World Golf kupası için Antalya’ya geliyor

29 Ağustos, 2012 | 17:24
Tiger Woods: ABD'li oyuncu dünyanın en çok kazanan ve tüm zamanların en iyi golfçülerinden.

Tiger Woods: ABD'li oyuncu dünyanın en çok kazanan ve tüm zamanların en iyi golfçülerinden.

Golf sporuna Türkiye’de gittikçe artan ilginin sonucunda Türkiye sonunda Rory McIlroy ve Tiger Woods gibi golf ustalarını ”Turkish Airlines World Golf Final” için Antalya’da ağırlayacak.

Türk Hava Yolları ve Türkiye Golf Federasyonu, aralarında Tiger Woods ve Rory McIlroy’un da bulunduğu, dünyanın en iyi 8 golfçüsünün katılacağı golf turnuvası düzenlemek için iş birliği yaptı.

Turkish Airlines World Golf Final, 9-12 Ekim tarihleri arasında Antalya Belek’te yapılacak. Dünya genelinde büyük ilgi çekmesi beklenen turnuva, Antalya Golf Kulübü Sahası PGA Sultan’da düzenlenecek ve 50’den fazla ülkeden canlı yayınlanacak.

Turkish Airlines World Golf Final Antalya’da, katılan golfçüler dünya yıldızları

Turnuvada toplam 5 milyon 200 bin dolarlık büyük ödül için yarışacak 8 golfçüyü tanıyalım:

Tiger Woods: ABD’li oyuncu dünyanın en çok kazanan ve tüm zamanların en iyi golfçülerinden.

Rory Mcllroy: Kuzey İrlandalı oyuncu yeni neslin yıldızı olarak tanımlanıyor. Mcllory, US Open’ı kazanan en genç oyuncu unvanına sahip.

Charl Schwartzel: Güney Afrikalı oyuncunun önemli başarıları bulunuyor.

Lee Westwood: İngiliz oyuncu PGA ve Avrupa dahil olmak üzere girdiği her majörü kazanmış birkaç sporcudan biri olarak tanınıyor.

Hunter Mahan: ABD’li oyuncunun 2 dünya, 3 PGA şampiyonluğu bulunuyor.

Matt Kuchar: Parlak bir kariyere sahip olan ABD’li sporcu, turnuvanın deneyimli isimlerinden.

Justin Rose: İngiliz asıllı Güney Afrikalı oyuncu, en çok tanınan golfçüler arasında yer alıyor.

Webb Simpson: Son US Open şampiyonu.

Golf Federasyonu başkanı Ahmet Ağaoğlu ve THY Genel Müdür Golf Organizasyonu tanıttılar.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil ve Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Belek’te yapılacak turnuvayla ilgili THY Genel Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenledi.

Temel Kotil, dünyanın en başarılı 8 golfçüsünün ilk kez böyle büyük bir turnuva için Türkiye’ye geleceklerini belirterek, ”Bu turnuva, golf alanında yaptığımız en büyük sponsorluk yatırımı oldu. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde Ahmet Bey’in çok büyük emeği var. Kendisine ve federasyona teşekkür ediyoruz” dedi.

Golf Sporu 2016 Brezilya Olimpiyatları’na alınıyor

Golfün özellikle batı kültüründe çok önem arz ettiğini kaydeden Kotil, ”Havayolu olarak da ‘business’ yolcuyu yakalamada bizim için golf sponsorluğu çok önemli. Ayrıca golf 2016’da ilk kez olimpiyatlara alınacak. Bu da çok önemli. İstanbul 2020 olimpiyat adaylığımızda, böyle şampiyonaların ülkemizde yapılmasının önemli bir basamak olduğunu düşünüyorum. Çok heyecan verici olacak turnuvada ismimizin de geçiyor olması bize gurur veriyor.

Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise turnuvanın 12 milyon dolar bütçesi olduğunu ifade ederek, dağıtılacak ödül tutarının ise toplam 5.2 milyon dolar olduğunu belirtti.

Turnuvaya dünyanın en önemli sporcularının katılacağını anlatan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

”Dünya Amatör Golf Şampiyonası ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a brifing verirken, ‘Tiger Woods nerede-‘ dedi. ‘Profesyonel’ dedim, ‘Bir yolunu bulun onların da turnuvasını yapalım’ dedi. Fikir böyle gelişti ve böylesine önemli bir turnuvayı Türkiye’ye getirmeyi başardık.”

Turnuvaya 15-20 bin seyirci beklediklerini, bunların yüzde 80’inin de yabancı olacağını düşündüklerini anlatan Ağaoğlu, Tiger Woods ve Mcllroy’un ikna edilme süreçleri için de, ”Woods hiç zorluk çıkarmadı. Hiçbir özel isteği yok. İstediği tek şey kendisi ve menajeri için 2 oda. Roy Mcllroy, hiç bir şey istemedi. Bunda Caroline Wozniacki’nin etkisi olmuştur. Çünkü onun erkek arkadaşı” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısının ardından Temel Kotil, Ahmet Ağaoğlu’na bir uçak maketi hediye ederken, Ağaoğlu da Kotil’e bir çini vazo verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Ağaoğlu, Antalya Belek Golf, Golf, Golf Sporu, Golf Sporu Devleri, İrlandalı Rory McIlroy Antalyaya geliyor, Kuzey İrlanda Rory McIlroy, Lee Westwood Belek Golf, Rory McIlroy İrlanda, THY, THY Golf, Tiger Woods Belek’te, Turkish Airline Golf, Turkish Airlines World Golf Final, Türkiye Golf, Türkiye Golf Federasyonu, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları