Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyaca Ünlü 5 Karnaval Şubat Ayında

03 Şubat, 2017 | 13:38

  Tatil Turizm Seyahat İtalya Venedik Karnavalı

Dünyaca ünlü 5 karnavalı Şubat ayında görmeyi bekliyor.

Dünya’nın en ünlü karnavallarından 5 tanesi şubat ayında başlayacak, 14 şubatın yakın olması ve kış ayında tatili tercih edenler için görülmesi ve gidilmesi gereken dünyaca ünlü karnavallar;

 1) Venedik Karnavalı

Venedik şehri dünya mirası olan şehirlerdendir. Bu şehir 118 adanın üzerine kurulan bir şehirdir. 1268’yılından beri kutlanan Venedik karnavalı pagan kültüründen gelen bir gelenektir. Baharın geldiğini kutlamak için yapılan Venedik karnavalı 40 gün boyunca kutlanmaktadır. Venedik karnavalının, dünyaca ünlü bir karnaval olmasının asıl özelliği, Venedik karnavalının maskeli kutlanılması. Venedik karnavalında herkes karnaval boyunca maskeli dolaşır. Bu sayede Venedik maskesi ünlenmiştir. Venedik karnavalı, bu sene 11 şubat’da başlayacak ve 28 şubat’a kadar devam edecektir.

Santa Cruz de Tenerife Karnavalı

 2) Santa Cruz de Tenerife Karnavalı

Santa Cruz de Tenerife Karnavalı, İspanya‘nın kanarya adalarında bulunan Tenerife şehrinde yapılmaktadır. Tenerife şehri, ada şehri olarak plajları ve karnavalı ile ünlenmiştir. Santa Cruz de Tenerife karnavalı, Rio karnavalından sonra dünyanın en çok ilgiye sahip ikinci karnavalıdır. Santa Cruz de Tenerife karnavalı şubat ayının 3 ile 14 arasında gerçekleşmektedir.

Nice Karnavalı

 3) Nice Karnavalı

Nice Şehri, Fransa’nın güney şehri olarak turistik özelliğe sahip bir şehirdir. Akdeniz’e kıyısı olan ve her sene gerçekleşen karnavalı ile ünlüdür. Şehir tarihi dokusunu korumaktadır. 13.yüzyıla dayanan karnaval, çiçekler, konfetiler, dev figürler ve geçişlerin olduğu cadde partilerine sahiplik ediyor. Nice Karnavalı, şubat ayının 11 ile 26’sı arasında yapılıyor.

Köln Karnavalı

 4) Köln Karnavalı

Köln Şehri, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaletin’nin en büyük şehri ve Almanya’nın en büyük dördüncü şehri olma özelliğine sahiptir. Ren nehri, Köln şehrinin tam ortasından geçmektedir. Köln şehrinde yer alan Köln katedrali dünya UNESCO kültür mirası listesinde yer alan bir katedraldir. Köln Karnavalı her sene 11.ayın 11.nci gününde saat 11.11’de başlar ve günlerce sürer. Daha sonra mola verilir ve Şubat ayının 4 şubat ile eğlenceler tekrardan başlar ve 10 şubata kadar devam eder.

Cadiz Karnavalı

  5) Cadiz Karnavalı

Cadiz Şehri, İspanya’nın en güneyinde kalan bir Endülüs şehri olma özelliğine sahiptir. Ayrıca, dünyaca ünlü Flamenco sanatçıları Camaron de Isla ve Paco de Lucia burada doğup yaşamıştır. Şehir tarihi dokusunu her İspanya kenti gibi korumaktadır. Cadiz Karnavalı, şubat ayının 4 ile 14 şubat arasında yapılmaktadır. Dünyanın her yanından Cadiz karnavalına ilgi vardır. 16. yüzyıldan bu yana yapılan Cadiz karanavalında herkes özel kostüm ile sabaha kadar eğlenmektedir.

Şubat ayında bu kış aylarında eğlence ve tatil ile içini ısıtmak isteyenlere önerilen dünyanın en iyi 5 karnavalı sizleri bekliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cadiz Karnavalı, Dünya Karnavalları, Dünyaca Ünlü 5 karnavalı, Köln Karnavalı, Nice Karnavalı, Santa Cruz de Tenerife Karnavalı, Şubat Ayı Karnavalları, Venedik Karnavalı,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları