Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya Yıldızlarının Yeni Tatil Cenneti Sardunya Adası

20 Şubat, 2017 | 09:31

Sardunya Adası Turizmtatilseyahat

Dünya Yıldızlarının ve Ünlülerin Yeni Tatil Cenneti Sardunya Adası Popülerliğini Koruyor

Geçen sene Orlando Bloom ve Katty Perry’nin tatillerini Sardunya adasında geçirdiler, aynı zamanda, yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo,  Süpermodel Kate Moss, Heidi Klum da Sardunya adasını tercih edenler arasında. Ada’nın kuzey kasabası olan Porto Cervo’yu tercih eden ünlülerin haricinde Sardunya adası son yıllarda balayı için veya yanlız başlarına tatil geçirmek için tercih eden çiftler de ilgi görüyor. Doğal plajlarını ve sakinliğini koruyan ada, Akdeniz’in incisi konumunda.

Sardunya Adası ile ilgili bilgiler

İtalya’ya bağlı ve Akdeniz’in Sicilya’dan sonra ikinci büyük adası konumundadır.  Ada da yerleşim M.Ö. 8.yüzyıla dayanan bir tarihi var. Fenikeliler, Kartacalılar, Mısırlılar ve Roma İmparatorluğu dönemlerini gören ve kültürel eserlere sahip ada, bu dönemlerde tahıl ambarı olarak kullanılan bir adadır.

Plajları turkuaz ve tertemiz bir su ile ünlü olan ada,tarihi eserleri ile de UNESCO dünya mirası listesine girmiştir. Adaya hem feribot seferleri ile hem de uçak ile gidebilirsiniz. Sardunya adasının en ünlü sahilleri ise Cala Luna ile La Pelosa, en çok tavsiye edilen ve ilgi gören sahillerdendir. Ada’nın en büyük yerleşimi Cagliari şehridir. Son yıllarda adaya gelen çift sayısı artmıştır. Balayı için ideal olan ada, eğlenceyi, kültürel bir geziyi ve dinlenmeyi bir arada yaşamak isteyen çiftler için muhteşem bir yer.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İtalya, Sardunya Adası, Sardunya Adası Balayı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları