Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya turizmindeki büyüme beklentilerin üstüne çıktı!

28 Haziran, 2018 | 16:30

Dünya turizmindeki büyüme beklentilerin üstüne çıktı!

Dünya turizmindeki büyüme beklentilerin üstüne çıktı. Bu yılın ilk 4 ayında % 6 oranında büyüyen uluslararası turizm hareketi, 2017’deki güçlü büyümenin devam ettiğini göstermekle kalmadı, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) beklentilerinin de üstüne çıktı.

Küresel turizmdeki büyüme beklentilerin üstünde yer aldı. 2018’in ilk 4 ayında % 6 oranında büyüyen uluslararası turizm hareketi, 2017’deki güçlü büyümenin devam ettiğini göstermekle kalmadı, UNWTO beklentilerinin de üstüne çıktı.

Dünya turizmindeki büyüme beklentilerin üstüne çıktı

Uluslararası turist varışları, 2018 yılının ilk 4 ayında da büyümeye devam etti. UNWTO’nun açıkladığı ilk 4 aya ilişkin verilere göre, deniz aşırı turist varışları Asya – Pasifik’te % 8, Avrupa’da % 7, Afrika’da yüzde 6, Orta Doğu’da % 4 ve Amerika’da yüzde 3 oranına büyüdü.

UNWTO’nun 2018 yılına ilişkin küresel turizmdeki büyüme tahmini yüzde 4-5 olarak belirtmişti.

Yeni destinasyon vurgusu

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, ”Küresel turizm dünyanın her yerinde büyümeye devam ediyor. Bu büyüme, bir sürü ülkede yeni istihdama dönüşüyor. Bu gelişme bize, sürdürülebilir bir yolda kapasitemizi arttırma, geliştirme, teknolojiden daha fazla yararlanma ve yeni destinasyonlar oluşturma ihtiyacını hatırlatıyor.” dedi.

Karayipler’de % 9’luk düşüş kaydedildi

Asya Pasifik bölgesinde Güneydoğu Asya’da yüzde 10, Güney Asya’da ise yüzde 9’luk büyüme gerçekleşirken, güney, batı ve Akdeniz Avrupa’sında ortalama büyüme oranı her biri için ortalama % 8 olarak gerçekleşti.

Amerika’daki yüzde 3’lük büyümenin lokomotifi ise yüzde 8 ile Güney Amerika oldu. Bu dönemde Karayipler’de ise yüzde 9’luk düşüş kaydedildi.

Afrika ve Orta Doğu’dan gelen sınırlı verilere göre, Afrika’da yüzde 6 Orta Doğu’da ise yüzde 4’lük büyümeler kaydedildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, Büyüme beklentileri, Dünya Turizmi, Karayipler, Küresel Turizm, UNWTO, UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları