Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya turizm sektörünün kalbi İstanbul’da atacak!

12 Kasım, 2018 | 13:16

Dünya turizm sektörünün kalbi İstanbul'da atacak!

Dünya turizm sektörünün kalbi İstanbul’da atacak. Türkiye’nin en büyük ve en modern kenti İstanbul, dünya turizm ve kültür endüstrisi için çok önemli yere sahip olan Dünya Turizm ve Kültür Konferansı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük ve en modern kenti İstanbul, dünya turizm ve kültür endüstrisi için çok önemli yere sahip olan Dünya Turizm ve Kültür Konferansı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Dünya turizm sektörünün kalbi İstanbul’da atacak!

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) işbirliğiyle, Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde organize edilen 3. Dünya Turizm ve Kültür Konferansı, 3-4 Aralık 2018 tarihleri arasında İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek.

Dünya Turizm ve Kültür Konferansı’nın ilk gününde düzenlenecek Bakanlar Oturumu’nda “Turizm ve kültür paydaşları arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi” konusu ele alınacak. Diğer oturumlarda ise, “Sürdürülebilir ve yaratıcı şehirler için kültürel turizm”, “Somut olmayan kültürel mirasın korunmasında bir müttefik olarak sorumlu turizm” ve “Dijital dönüşüm yoluyla herkes için kültür turizminin sağlanması” başlıkları ele alınırken, nihai olarak “Turizm ve Kültür Üzerine İstanbul Deklarasyonu” ilan edilecek.

Etik Kuralları sözleşmesi imzalanacak

Turizminin kalbinin atacağı İstanbul’da düzenlenecek konferansta ayrıca, Turizm Küresel Etik Kuralları Özel Sektör Taahhüdü’nün imza töreni gerçekleştirilecek ve misafirler için çeşitli sosyal programlar ve tanıtım etkinlikleri düzenlenecek.

Konferansın teması: Herkesin Yararına

İstanbul’da düzenlenecek olan Dünya Turizm ve Kültür Konferansı’nın bu yılki teması ise “Herkesin Yararına” (For the benefit of all) olarak belirlendi. Konferansa, aralarında dünyanın dört bir yanından bir çok ülkenin Kültür ve Turizm Bakanlarının yanı sıra dünya turizm ve kültür endüstrilerinin önde gelen profesyonellerinin ile birlikte çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

Kültür ve turizm alanında dünyanın önde gelen kurumları UNWTO ve UNESCO işbirliğinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ev sahipliğinde düzenlenecek olan Konferans ile ilgili detaylı bilgiye “www.tourismandculture.org” internet sitesinden ulaşılabiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bakanlar Oturumu, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, dünya turizm sektörü, Dünya Turizm ve Kültür Konferansı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür ve Turizm konferansı, Turizm sektörü, UNESCO, UNWTO,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları