Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya Turizm Örgütü: Çin’in Uluslararası Turizmin Büyümesindeki Rolü Artıyor

19 Aralık, 2017 | 12:49

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri, Taleb Rifai Çin’in uluslararası turizmin süregelen büyümesinde oynadığı rolün önemine dikkat çekti.

”Seyahat ve turizm şimdi bir yaşam biçimidir ve hiçbir şey onu durdurmaz “diyen Rifai, “Çin pazarının bu alanda önemli bir rolü vardır” diye de ekledi.

Bu yılın ilk 10 ayında uluslararası yolcu sayısında yüzde 7’lik bir büyüme kaydedildi. 2017 yılı sonuna kadar 1.3 milyara yakın insanın diğer ülkeleri seyahat edeceği bekleniyor. Ayrıca, Çin dünya turizmi için ana pazar olarak görülüyor.

Güneydoğu Asya ve Asya’nın bu yıl uluslararası ziyaretçilerin sayısının yüzde 8 ila 10 arasında yükseldiğini belirten Rifai, yurtdışına seyahat eden Çinli turistlerin sayısındaki artışın önemini de vurguladı. Dünya Turizm Örgütü verilerine göre, 2017 yılının ilk 10 ayında yurtdışında seyahat eden Çinli turist sayısı yüzde 15 arttı.

Rufai, “Bu büyüme büyük bir etkiye sahip olacak … Çin çok önemli, ancak genişleyen tek pazar değil “diyerek Rusya ve Brezilya‘dan gelen turist sayısındaki sırasıyla yüzde 27 ve yüzde 33’lük büyümeye de dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Çin haberleri, Dünya Turizm Örgütü, Taleb Rifai, Turizm Haberleri,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları