Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya Turizm Örgütü Çeşme’de toplanıyor

23 Mart, 2013 | 10:52

Dünya Turizm Örgütü Çeşme’de toplanıyor Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü 55. Dönem Avrupa Bölgesel Komisyonu, 25-28 Mart 2013 arasında İzmir’in Çeşme ilçesinde toplanıyor.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK)’nin yoğun girişimleri sonucu komisyon, toplantının İzmir’de yapılmasına karar vermişti.

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, Dünya Turizm Örgütü zirvesinin, İzmir’in EXPO 2020 adaylığı tanıtımı için son derece önemli bir fırsat olduğuna dikkat çekti.

“Bu, ETİK’in yerel yönetimlerle olan başarılı çalışmalarının şehre bir yansımasıdır.” diyen İşler, özellikle Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’e, zirvenin İzmir’e taşınması için ortaya koyduğu yardım ve destekleri için teşekkür etti.

Yabancı misafirlere, dört gün sürecek komisyon programı dahilinde 25 Mart Pazartesi günü Çeşme Radisson Otel’de açılış kokteyli verilecek. ETİK tarafından yabancı komisyon üyelerine, İzmir tercihleri için teşekkür plaketi verilecek. Ayrıca katılımcılara, EXPO 2020 İzmir vurgulu tişört ve şapka dağıtılarak EXPO, Çeşme ve Alaçatı tanıtım filmleri gösterilecek.

Halk oyunları ekipleri, otel resepsiyonunda gösteriler yapacak. Komisyon toplantısının ikinci gününde ise “Dünya Mirası” semineri düzenlenecek. Komisyon üyeleri ayrıca bölgenin önemli turizm destinasyon merkezleri Efes, Meryem Ana Evi, Kuşadası, Özdere, Seferihisar, Çeşme, Dikili ve Şirince’yi gezecek.

EXPO Sürecine Büyük Destek

Çeşitli ülkelerden toplantı için yaklaşık 120 üyenin geleceğine dikkat çeken ETİK Başkanı İşler, “Dünya Turizm Örgütü Avrupa Bölgesel 12. Toplantısı, 1997 yılında İstanbul’da yapılmıştı. 16 yıl sonra Türkiye, ikinci kez böyle büyük bir organizasyona evsahipliği yapacak. Türkiye adına İzmir ve Çeşme’nin evsahipliği, ETİK olarak bize ayrı bir gurur veriyor.” diye konuştu. Toplantının EXPO sürecinde İzmir’e büyük katkı sağlayacağını vurgulayan Mehmet İşler, “Toplantı aynı zamanda İzmir’in turizmdeki çıkışının bir göstergesi olacak. Toplantı dolayısıyla Türkiye ve Avrupa’daki turizmcilerin gözü İzmir’de olacak.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü, Dünya Turizm Örgütü, ETİK, ETİK Başkanı, ETİK Başkanı Mehmet İşler, EXPO, EXPO fuarı, EXPO fuarı izmir, EXPO izmir, İzmir, İzmir fuar, Kültür ve Turizm Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Mehmet İşler, Ömer Çelik,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları