Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya Kupası’ndaki rakiplerimiz belli oldu

25 Temmuz, 2014 | 13:30

Türkiye Görme Engelli Milli Takımı’nın ilk kez katılacağı Dünya Kupası’ndaki rakipleri belli oldu. Japonya’da düzenlenecek turnuvada ay-yıldızlılar, Brezilya, Kolombiya ve Çin’le aynı grupta mücadele edecek.

Turkcell’in ana sponsorluğunda ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında destek verdiği B1 Türk Milli Takımı, 13-25 Kasım 2014 tarihlerinde Japonya’nın başkenti Tokyo’daki Dünya Kupası’na ilk kez katılacak. Gerçekleşen kura çekimi sonrasında millilerimiz, B Grubu’nda Brezilya, Kolombiya ve Çin ile eşleşti.

Hedef gruptan çıkmak

Zorlu bir grupta yer alan Türkiye’nin rakiplerinden Brezilya, turnuvaya Güney Amerika birincisi olarak geliyor. Güney Amerika üçüncüsü Kolombiya’nın yanı sıra Asya kıtası birincisi Çin’in yer aldığı grupta millilerimizin ilk hedefi çeyrek finale yükselmek.

Yükselen bir grafiğe sahip olan B1 Türk Milli Takımı, 2007’de kurularak ilk resmi turnuvasını oynadı. Avrupa Şampiyonası’nda altıncılığı elde eden, millilerimiz 2009’da Fransa’nın Nantes kentindeki şampiyonada yine altıncı olmayı başardı.

2011 yılında Avrupa dördüncüsü olan futbolcularımız bu derecesiyle 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda yer alma başarısı gösterdi.

Son olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülüğü Almanya’yı penaltı atışlarında yenerek elde eden millilerimiz, Dünya Kupası’na katılma hakkı elde etmişti.

Dünya Kupası’na 12 takım katılacak

Üç grubun yer aldığı turnuvada ilk iki takım ve en iyi iki üçüncü çeyrek finale yükselecek. Milli takımımızın grubu dışında A Grubu’nda Japonya, Fransa, Paraguay ve Fas yer alırken, C Grubu da İspanya, Arjantin, Güney Kore ve Almanya’dan oluşuyor. Turnuvanın bu seneki favorileri arasında 2010 yılının şampiyonu Arjantin ve kıta birincileri olan Brezilya, Çin ile İspanya göze çarpıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Brezilya, Çin, Dünya Kupası, dünya kupası maçları, Dünya Kupası Türkiye, Görme Engelli Milli Takımı, Güney Amerika, Japonya Dünya Kupası, Kolombiya, Tokyo, Tokyo japonya, Türkiye, Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Görme Engelli Milli Takımı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları