Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya, koşamayanlar için koştu

05 Mayıs, 2014 | 10:10

Dünya koşamayanlar için koştu Wings for Life World Run, Alanya’nın da içinde bulunduğu dünyadaki 6 kıtada, 34 farklı noktada, 14 farklı zaman diliminde ve 4 mevsimde aynı anda gerçekleştirildi.

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara kaynak sağlamak ve hastalıkla ilgili bilinci artırmak için düzenlenen küresel yarışa dünya çapında milyonlarca kişi televizyon ekranlarından şahit oldu.

Türkiye’den 1103 kişinin katıldığı yarışın start çizgisinde oyuncu Burcu Kara ve Hande Subaşı, Dağ Aslanı Ahmet Arslan ve Dünya Şampiyonu Motosikletçi Kenan Sofuoğlu ile koşma şansını yakalayan katılımcıların tamamı koşamayanlar için koşmanın mutluluğunu yaşadı.

Dünya birincisi erkeklerde Avusturya’dan 78,58 km’de catcher cara yakalanan Lemawork Ketama olurken, kadınlarda 54,79 km’de Norveç’ten Elise Selvikvak oldu.

Alanya’da Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez’in kullandığı yakalama aracını gören son kişi olan Türkiye birincisi erkeklerde Murat Kaya (55,93 km’de geçildi), kadınlarda Svetlana Shepeleva (48,29 km’de geçildi) oldu. Bu sonuçlara göre global sıralamada Türkiye; kadınlarda 3’üncü, erkeklerde 15’inci sırada yer aldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Arslan’, Bahadır Gücenmez, Burcu kara, California, California Amerika, California koşu, California Wings for Life World Run, Can Bonomo, Ceyhun Yılmaz, Colin Jackson, David Coulthard, Dünya Supersport Şampiyonu, Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Felix Baumgartner, Hande Subaşı, Kenan Sofuoğlu, koşu etkinlikleri, Naz Aydemir Akyol, omurilik felci, omurilik sakatlanmaları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları