Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya Hava Oyunları 2020’de Türkiye’de yapılacak

15 Şubat, 2018 | 14:45

Dünya Hava Oyunları 2020'de Türkiye'de yapılacak

2020 Dünya Hava Oyunları’nın Türkiye’de düzenlenmesine dair protokol Türk Hava Kurumu Başkanı Kürşat Atılgan ile Uluslararası Havacılık Federasyonu Başkanı Frits Brink tarafından Lozan’da imzalandı.

2020 Dünya Hava Oyunları’nın Türkiye’de düzenlenmesine dair protokol Türk Hava Kurumu Başkanı Kürşat Atılgan ile Uluslararası Havacılık Federasyonu Başkanı Frits Brink tarafından Lozan’da imzalandı.

İsviçre’nin Lozan kentinde protokol için bulunan Türk Hava Kurumu (THK) Başkanı Kürşat Atılgan, FAI yöneticilerinin Türkiye’de yaşanan terör olaylarından ötürü tereddüde düştüklerini söyleyerek, “Yurt dışında Türkiye hakkında konuşanların çoğu ülkemizi görmeden konuşuyor. Ancak Türkiye’yi gördükten sonra fikirleri değişiyor. Bizim en çok aleyhimizde olanlar dahi ülkemize gelip, THK’nın altyapısını, çalışanlarını ve gönüllülerimizi gördükten sonra Dünya Hava Oyunları’nın yapılacağı en iyi ülkenin Türkiye olacağına karar verdiler.

Yönetim Kurulu da oy birliği ile 5-6 aylık çetin mücadeleden sonra oyunların Türkiye’de yapılmasına karar verdi. Coğrafyanın da tabii çok büyük etkisi büyük. THK’nın da çok büyük etkisi var. Türkiye, Asya’nın, Afrika’nın, Avrupa’nın hava sporlarına gönül veren sporcularının çoğunun kesişme noktası . Her coğrafyadan sporcuların, kolaylıkla ulaşabileceği bir yer” diye konuştu.

Dünya Hava Oyunları 2020’de Türkiye’de

Dünya Hava Oyunları’nın 1997 yılında da ilk defa THK’nın girişimleri sonucunda Türkiye’de gerçekleştirildiğini ifade eden Kürşat Atılgan,
“2020 Dünya Hava Oyunlarının ülkemizde yapılması, Türkiye’nin tanıtımı, turizm ve hava sporlarının gelişimi yönünden büyük faydalar sağlayacak. 1997 yılında organize edilenden çok daha iyi yapmak için FAI ile THK yönetimi ve çalışanlarıyla ülkemize yakışır biçimde bunu başaracağız.” dedi.

Kürşat Atılgan ayrıca oyunların Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya, Denizli ve Fethiye’de yapılacağını açıklayarak, THK’nın Türkiye’de FAI’ye üye olan tek yetkili hava sporları federasyonu olduğunu ve 2020 deki oyunlar için altyapının büyük oranda hazır durumda olduğunu sözlerine ekledi.

2020 Dünya Hava Oyunları’nda ilgi dron’larda olacak

Atılgan, oyunlarda ilk kez gerçekleştirilecek drone yarışlarının da büyük ilgi çekeceğini belirterek, “Drone’ların dünyadaki otoritesi FAI, Türkiye’de ise THK olacak. Drone yarışmasının çok ilgi çekmesini bekliyoruz. Teknolojisi çok hızlı gelişen drone konusunda THK Üniversitesi’nce bir takım yatırımlar uygulanacak. 1997’de yamaç paraşütü ve balon gibi etkinlikleri turizme kazandırdık. Şimdi bunların ekonomik değeri 100 milyon dolarlarla ölçülmekte” ifadelerini kullandı.

Kürşat Atılgan, Atatürk’ün THK’yı kurarken söylediği, “İstikbal Göklerdedir” sözünün, Dünya Hava Oyunları’nın sloganı olarak kullanılacağını da belirtti.

Dünya Hava Oyunları’nın 2020 yılında eylül ayında Türkiye’de düzenleneceğini söyleyen FAI Başkanı Brink ise oyunların düzenlenmesinde aday olan ülkeler arasında Türkiye’nin açık ara önde olduğunu belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya 2020 Hava Oyunları, Dünya Hava Oyunları 2020'de Türkiye'de, FAI Başkanı Brink, İstikbal Göklerdedir, Lozan, Türk Hava Kurumu, Türk Hava Kurumu Başkanı Kürşat Atılgan, Uluslararası Havacılık Federasyonu Başkanı Frits Brink,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları