Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya’nın gözü Türkiye’de

28 Ağustos, 2013 | 12:00

Dünya'nın gözü Türkiye'de Avrupa’nın bir numaralı uçak bileti arama ve karşılaştırma motoru Skyscanner’ın verilerine göre, gelişmekte olan ülkeler bu sene Türkiye’ye oldukça ilgi gösteriyor.

Gelişmekte olan ülkelerin bu yıl 2012’ye kıyasla Türkiye aramalarına bakıldığında, Türkiye’ye ilgisi en çok artan ülke Arjantin oldu. Arjantin’i, Brezilya, Malezya ve Estonya izledi. Türkiye’ye en çok uçak bileti arayan ülkelerden biri olan Rusya ise diğer gelişmekte olan ülkelere oranla daha az bir artış göstererek 10. sırada yer aldı.

Dünyada bini aşkın havayolunun milyonlarca noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini sunan Skyscanner, bu sene 2012’ye kıyasla Türkiye’yi en çok arayan gelişmekte olan ülkeleri sıraladı. Skyscanner’ın verilerine göre, IMF’nin listesinde yer alan gelişmekte olan ülkelerden Türkiye aramalarında en çok artış görülen ülkeler Arjantin, Brezilya, Malezya, Estonya ve Güney Afrika oldu.

Türkiye’ye en çok uçak bileti arayan ülkelerden biri olan Rusya ise diğer gelişmekte olan ülkelere oranla daha az bir artış göstererek 10. sırada yer aldı. 

Güney Amerika’dan Türkiye’ye İlgi

Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin arasında gelişmekte olan ülkelerin de payı giderek artıyor. Türkiye’ye oldukça uzak olmalarına rağmen listenin birinci ve ikinci sırasında Güney Amerika’dan ülkeler bulunuyor. Arjantin ve Brezilya, 2012’ye kıyasla bu yıl Türkiye’yi en çok arayan ilk iki ülke.

Uzak Doğu ve Afrika da Türkiye’yi Merak Ediyor

Listede yer alan diğer gelişmekte olan ülkelerin ise Uzak Doğu’dan olması dikkat çekiyor. Malezya 3. sırada yer alırken, Uzak Doğu’dan diğer ülkeler Çin, Tayland ve Filipinler olarak sıralanıyor. Türkiye’yi keşfetmek isteyen bir diğer kıta ise Afrika. Güney Afrika, listenin 5. sırasında bulunuyor.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök “Türkiye artık gelişmekte olan ülkeler tarafından da fark edilmeye başladı. Türkiye aramalarında en çok artış görülen gelişmekte olan ülkeler listesine baktığımızda Türkiye’ye uzak sayılabilecek kıtalardan da arama yapıldığını görüyoruz. Güney Amerika, Uzak Doğu ve Afrika’dan ülkelerin listede yer alması, insanların keşfetme ve farklı kültürleri tanıma merakının mesafeleri yendiğini gösteriyor” dedi.

Bu Yaz Türkiye’den En Çok Arayan Gelişmekte Olan Ülkeler

1. Arjantin
2. Brezilya
3. Malezya
4. Estonya
5. Güney Afrika
6. Çin
7. Tayland
8. Litvanya
9. Filipinler
10. Rusya 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Arjantin, Brezilya, Çin, Filipinler, Güney Afrika, Güney Amerika, Güney Amerika tatil, Güney Amerika turları, Malezya, Rusya, Rusya Moskova, Rusya Turları, Skyscanner, Skyscanner araştırma, Tayland, Uzak Doğu, Uzak Doğu türkiye, Uzak Doğu turları, Uzak Doğulu Turistler,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları