Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Azerbaycan’da bayram havasında geçiyor

07 Mart, 2014 | 18:51

Azerbaycan’da Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlamaları bayram havası estiriyor. 8 Mart, Azerbaycan’da her yıl resmi tatil ilan ediliyor.

Azerbaycan halkı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü adeta sevgililer günü gibi kutluyor. Her yıl olduğu gibi resmi tatil ilan edilen 8 Mart günü öncesi, Azerbaycanlılar özellikle çiçekçilere akın ediyor. Azerbaycan’da sadece aile içindekilere değil iş yerindeki kadınlara da çiçek veya hediye almak gerekiyor.

8 Mart günü sokakta hemen herkesin elinde her aracın içinde çiçek görmek mümkün. Ülkede, Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, 8 Türk lirasına satılan bir kırmızı gülün fiyatı 30 liraya çıkabiliyor.

Azerbaycan’da işletmeciler, gül ve çiçeğe olan yoğun talebi karşılamak için hem stoklarını hem de eleman sayını artırıyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
8 Mart, 8 Mart Azerbayca, 8 mart Kadınlar Günü, 8 Mart tarihi, Azerbaycan, Azerbaycan Haberleri, Azerbaycan kadınlar günü, Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Emekçi Kadınlar Günü, Kadınlar Günü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları