Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünyayı büyüleyen park: Japonya Ashikaga Parkı

13 Ocak, 2014 | 08:56

wallpaper-Ashikaga-flower-park-awesome

Peri masallarını andıran bir görüntüye sahip Ashikaga çiçek bahçesi… Japonya’da yer alan bu büyüleyici park, rengarenk açan devasa çiçekleri ve ağaçlarıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor. Özellkle de Japon morsalkımlar parkın en ilgi çeken çiçeklerinden…

Pembe, mor, beyaz ve sarı çiçeklerin suluboya resimlerini andıran görüntüsü ile Japonya’daki Ashikaga park, dünyanın her yerinden ziyaretçi ağırlıyor. Kendi içerisinde sekiz bölüme sahip parkın içerisindeki bitkilerin çiçek açma dönemleri birbirinden farklı. Örneğin ilk bölümde yer alan çiçekler, Ocak ayının ilk günlerinde ortaya çıkmaya başlıyor ve Şubat ayının sonuna kadar pembe beyaz görüntüsüyle dikkat çekiyor. Noel gülü, akasma ve keklik otu olarak bilinen bu çiçeklerden sonra ikinci bölümde çiçek festivalinin yapıldığı dönemde çiçekler açıyor. Lale ve çiğden de bu bölümün ilgi çeken bitkilerinden. Mart ve Nisan aylarında gezilen ikinci bölümden sonra üçüncü bölüm en dikkat çeken dönemi kapsıyor.

MORSALKIMLARIN DÖNEMİ NİSAN VE MAYIS

Özellikle morsalkımları görmek için gelen ziyaretçiler var Japonya’daki Ashikaga parkında. Nisan ayının ortasından Mayıs ayının ortasına kadar çiçek açan bu devasa ve büyüleyici çiçeklerin yanı sıra bu bölümde açelya ve şakayık da var.  Dördüncü bölüm gökkuşağı bahçesi diye biliniyor ve gül, orman otu, Meryem asması burada bulunuyor. Kısa süre çiçek açan bu bitkiler Haziran ayında yerini beyaz mavi zambak ve ortancalara bırakıyor. Temmuz ayının başından Eylül’e kadar tropikal ve Japon nilüferlerini gezmek mümkün.

Sonbahar ve kış mevsiminde Ashikaga Botanik Bahçesi

Ekim ayının başından Kasım ayının sonuna kadar ada çayı bitkisi, ağaç minesi ve nilüferleri görebilirsiniz. Yılın son döneminde ise hercai menekşelerini ziyaret edebilirsiniz. Tochigi bölgesinde yer alan bu botanik parkta bir yüzyılı deviren morsalkımları görmek mümkün. Özellikle de bu ağaçların oluşturduğu uzun tünel dünyanın en özel yerlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Tüm Güzelliğiyle Japonya Video

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ashikaga, ashikaga botanik, Ashikaga parkı, Japonya, morsalkım japonya, tochigi park,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları