Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dublin’de yaşamak için geçerli sebepler

07 Ocak, 2016 | 09:56

irlanda dublin Yeşilin ülkesi İrlanda’nın başkenti Dublin’de yaşamak için geçerli sebepler;

Birası, kiliseleri, soğuk havası, yağmurdan nasibini alamayan toprakları ve yeşil doğasıyla Dublin, tüm Avrupalıların gönlünde yatan bir başkent. Tarih boyunca bir çok işgalci kavimin yönetimi altına giren Dublin, aynı zamanda bir kültür başkenti. Dünya üzerinde olmak isteyeceğiniz sayılı yerlerden biri olan Dublin’de yaşamak için geçerli sebepler;

1. Ünlü irlanda pubları

İrlanda halkı eğlenmesi bilen, hayattan keyif alarak yaşamayı bilen insanlardan oluşuyor. İrlanda pubları, tarihi çok eskilere dayanan ve İrlanda kültürünün en önemli parçası. Günün her saati gidilebilen publarda harika İrlanda müzikleri eşliğinde eğlenip biranızı yudumlayabilirsiniz.

dublin pub

2. Siyah bira

Tüm biraların şahı olarak kabul edilen Guinness, tam da burada yani başkent Dublin’de üretiliyor. Bu meşhur biranın sadece Dublin’de satılan çok özel çeşitleri mevcut. Bu çeşitleri, Avrupa ya da dünyanın herhamgi bir yerinde şehirinde bulmanız imkansız.

3. Trafik sorunu yok

Özellikle İstanbul’un yoğun ve sıkıcı trafiğinden bunalanlar için Dublin tam bir cennet. Trafik sorununun olmadığı, bisiklet kullanıcısına saygı duyulan şehirde, hemen her yerde bisikletliler için ayrılmış özel yolları görmek mümkün.

irlanda dublin trafik

4. Yemyeşil parklar

Tüm İrlanda’da olduğu gibi Dublin’de de yeşil renklerin hüküm sürdüğünü söylemek mümkün. Muhteşem bir doğaya sahip şehir merkezinde St Stephen Green Park, National War Memorial Park, National Botanic Garden gibi gezilip görülesi devasa parklar parklar mevcut.

irlanda park

5. Şehrin mimarisi

Yeşil doğasının yanında tarih boyunca bir çok işgalci kavimin yönetimi altına giren Dublin, mimarisinde tüm bu kavimlerden etkilenmş olacak ki şehirde eşsiz bir yapı tasarımı mevcut. Tüm yapıların birbiriyle uyum içinde olduğu alçak binalardan oluşan şehir mimarisi içerisinde kafanızı havaya kaldırdığınızda gökdelenler yerine masmavi gökyüzünü görüyorsunuz.

En Avantajı Fiyatlar ve Servis Garantisi ile İrlanda Dublin Turları Tıklayın

6. Herkes için golf

Zengin sporu diye bilinen golf’ün hiç de öyle olmadığını bu ülkeye gidince anlıyorsunuz. İrlanda ve Dublin’in hatrı sayılır bir kısmı golf sahalarıyla donatıldığı için her kesimden insan burada golf oynama lüksüne sahip. Golf’ün İrlandalılar için gerçek bir tutku olduğu aşikar.

irlanda golf

7. İrlanda’nın sıcak insanları

Türk aile yapısına benzer bir aile düzenleri olan İrlanda halkı, ülkelerine gelen turistlere karşı bir hayli hoşgörülü ve samimi davranıyorlar. Birbirleriyle sürekli bir dayanışma içinde olan halk, yardımsever, kibar ve sohbet etmeyi seven insanlardan kurulu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
dublin, Dublin gezilecek, Dublin gezilecek yerler, Dublin irlanda, Dublin irlanda turu, Dublin turu, irlanda birası, irlanda gezilecek yerler, irlanda golf, irlanda pub, irlanda turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları