Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dublin-Londra hattı dünyanın en işlek rotaları arasında!

26 Ocak, 2016 | 10:15

Dublin-Londra hattı dünyanın en işlek rotaları İrlanda’nın başkenti Dublin ile İngiltere’nin başkenti Londra arasındaki uçuş rakamları şaşırtıcı derecede yükseldi.

Yeşilîn ülkesi İrlanda ve herkesin hayali İngiltere, bu iki ülke seyahat etmeyi seven, yeri yerler görüp kültürel etkileşimde bulunamak isteyenlerin olmak isteyeceği bölgelerin başında geliyor. İngiltere ve İrlanda arasındaki hava trafiği rakamları ise bir hayli ilgi çekici.

Geçtiğimiz yıl neredeyse 4.5 milyon kişi Dublin ile Londra arasında uçuş gerçekleştirdi. Londra-Dublin arası seyahat edenlerin sayısı, bir önceki yıla oranla yüzde 9 seviyelerinde yükseliş gösterdi. Bu rakamlarda hava yolu şirketlerinin iki şehir arası yapılan uçuşlarda kapasite artırmasının etkisi de büyük.

Dublin-Londra hattı Avrupa’nın en işlek rotası olurken dünya genelinde ise 5 milyondan fazla kişinin karşılıklı seyahat ettiği Hong Kong-Taipei hattının ardından ikinci sırada yer aldı.

Turist sayısı İrlanda nüfusu kadar

Yetkililerden alınan bilgiye göre, geride bıraktığımız yılda İrlanda’nın başkenti Dublin’e İngiltere’den gelen turist sayı neredeyse İrlanda nüfusuna eş değer.

DUBLİN’DE YAŞAMAK İÇİN GEÇERLİ SEBEPLER YAZIMIZ TIKLAYIN

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
dublin, Dublin gezilecek yerler, Dublin hava yolu, Dublin Londra, Dublin Londra arası, İrlanda, İrlanda dublin, İrlanda İngiltere, Londra İngiltere,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları