Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai’deki görkemli lazer gösterisi, Guinness rekoru kırdı!

02 Ocak, 2018 | 15:45

Dubai’deki Burj Khalifa kulesinde yapılan lazerli gösteri, on binlerce kişi tarafından izlenerek, dünyanın ‘en kapsamlı lazer şovu’ olarak ‘Guinness Rekorlar Kitabı’na adını altın harflerle yazdırdı.

Yeni yıl kutlaması kapsamında gerçekleştirilen Light Up 2018 gösterisi ilk kez, daha önce dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa kulesinde yapılan geleneksel havai fişek gösterinin yerine yapıldı.

Burj Khalifa kulesinde yeni yılın gelmesine saniyeler kala geri sayım başlatıldı, ardından izleyenler, 7 dakika boyunca kulede, komşu gökdelenlerde ve ünlü ‘dans eden’ fıskiyelerde müzik eşliğinde yansıyan lazer projeksiyonlarını hayranlıkla izledi.

İşte Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen o muhteşem görüntüler…

Çok sayıda ulusal sembolün kullanıldığı gösterinin sonundaysa gökdelenin cephesinde kanat çırpan devasa bir şahin yansıdı.

Dubai’deki gösteri, ‘tek binaya yansıtılan en kapsamlı lazerli ve sesli gösteri’ olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmış oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Burj Khalifa, Dubai, Dubai lazer gösterisi, Dünyanın en kapsamlı lazer şovu, Guinness Rekorlar Kitabı, Light Up 2018,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları