Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai tatili başını yaktı! Ünlü savcı Bakırköy’e gönderildi

08 Ocak, 2014 | 10:30

Zekeriya Öz Dubai tatili

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz’ü, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine atadı. Zekeriya Öz’ün Ağaoğlu şirketinin parasıyla lüks Dubai tatili yaptığı iddia ediliyordu.

Zekeriya Öz hakkında, İstanbul merkezli operasyon kapsamında ortaya atılan iddialar nedeniyle inceleme yapılması kararı alınmıştı. HSYK 3. Dairesinin Öz hakkında aldığı inceleme kararının ardından HSYK 1. Dairesi, Öz’ün görev yerini değiştirdi. Zekeriya Öz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğinden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine getirildi. Daires, Zekeriya Öz hakkında verdiği inceleme kararında, “İstanbul merkezli operasyonla ilgili soruşturmayı 6 ay önce bitirmesine rağmen işlem yapmadığı, soruşturmayla ilgili bilgileri UYAP sistemine girmediği, Dubai’de bir inşaat şirketinin davetlisi olarak tatil yaptığı” gibi kamuoyuna yansıyan iddiaları ele almıştı.

Zekeriya Öz Dubai tatili hakkında konuştu

İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Zekeriya Öz Dubai tatili hakkında açıklama yaptı. Zekeriya Öz’ün 77 bin 500 lira tutan masraflarını iş adamı Ali Ağaoğlu’nun ödediği ileri sürülmüştü.

Zekeriya Öz, “Dubai seyahatinin 77 bin TL tutan faturalarını işadamı Ağaoğlu’nun ödediği” iddialarına cevap verdi. Öz, ödemeleri kendisinin ödediğini iddia ederek, “Masrafları ben karşıladım, faturaları var” dedi.

Gazetecileri odasında kabul eden Zekeriya Öz, “Dubai seyahatindeki masrafları kendim karşıladım. Faturaları var. Dubai’den 20 Ekim’de çıktık, 21 Ekim’de buradaydık. Söz konusu fatura (Safari yapıldığına dair) biz döndükten sonraki bir tarihte düzenlenmiş. Ağaoğlu ile tanışıklığımız var. Bir devlet büyüğü ile babasının cenazesinden birkaç gün sonra taziyeye gittik. O tarihten sonra bir daha görüşmedik” diye konuştu.

Bu arada Öz’ün yakın çevresine; Dubai seyahatine geçen yıl 17-20 Ekim günlerinde ailesiyle birlikte gittiği, uçak biletlerinin ve otel masraflarının kendisi tarafından karşılandığı ve bunun toplamda 4 bin 250 dolar olduğunu söylediği kaydedildi. Öz’ün “Bu faturalar nasıl düzenlenmiş bilmiyorum. Benim kaldığım tarih, uçak biletim belli. Orada bana ait olduğu belirtilen oteldeki yemek masrafını gösteren faturadaki bilgiler ve kredi kartı numarası da tarafıma ait değil. İddialarda yer alan Safari faturası ise benim Dubai’den döndükten sonraki tarihte düzenlenmiş” dediği bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ağaoğlu zekeriya öz, Ali Ağaoğlu, bakırköy zekeriya öz, Dubai, Dubai Tatil, Dubai Tatili, son dakika zekeriya öz, son dakika zekeriya öz dubai, v, Zekeriya Öz, zekeriya öz ağaoğlu, zekeriya öz bakırköy, zekeriya öz dubai, zekeriya öz dubai tatili, zekeriya öz son dakika,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları