Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai Sürdürülebilir Turizm Ödülleri İçin Adayların Başvuruları Açıldı

15 Ağustos, 2017 | 12:07

Dubai Sürdürülebilir Turizm

Dubai’de bulunan otellerde ve çöl kamplarında 2017 Dubai Sürdürülebilir Turizm Ödülleri’nin sahiplerine verilmesine bir ay kala adayların başvuruları açıldı.

Dubai Sürdürülebilir Turizm (DST) girişiminin bir parçası olan ödüller, Emirates’in turizm sektöründe sürdürülebilirliğin artırılmasına katkıda bulunmak için somut önlemler alan oteller ve kişilere verilmektedir. Kuruluşlar, Dubai Sürdürülebilir Turizm web sitesinden ödüllere girebilir; Adaylıklar 14 Eylül’de sona erecek ve kazananlar Kasım ortasında yapılacak bir törenle ilan edilecek.

Bu yılın başında açılan Dubai Sürdürülebilir Turizm Ödülleri kategorisinde 20 kategori bulunuyor; Farklı misafirperverlik tesislerine yönelik 13 ana ödül ve sürdürülebilirliğin gerçek şampiyonları olan bireyleri tanıyan yedi özel ödül olarak belirlendi.

 

 

Yedi özel ödülün galibi, DST’nin sürdürülebilirlik ilkelerini gerçekten somutlaştıran ve örgütlerinde kayda değer değişikliklere vesile olan liderler ve takımlar olacak.

Ödül kriterleri Dubai’nin Karbon Azaltma Stratejisinde ana hatlarıyla belirtilen zorlukları karşılamak üzere tasarlandı; Dubai Enerji Yüksek Kurumu tarafından yayımlanan bu rapor, karbon emisyonlarını 2021 yılına kadar yüzde 16 oranında azaltmayı taahhüt ediyor. Ödüller, BAE’nin temelinde sürdürülebilirliği olan bir ekonomik sistemi inşa etmeyi amaçlayan Yeşil Büyüme Stratejisini destekliyor. Bu girişimler sırasıyla Dubai Plan 2021 ve Dubai Entegre Enerji Stratejisi 2030 ile uyumludur.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai, Dubai Sürdürülebilir Turizm, Ödül Töreni,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları