Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai Shopping Fest’in inanılmaz yükselişi

27 Ocak, 2014 | 12:20

Dubai Shopping Fest

1996 yılından beri düzenlenen Dubai Shopping Festival, Dubai’de petrol harici ticaretin önünü açarak Dubai’yi dünyanın adeta alışveriş başkentine çevirdi.

Dubai Uluslararası Havaalanı’na indiğinizde ister transit yolcu olun isterseniz Dubai’ye zengin olma umuduyla gelmiş bir hayalperest. Dubai Havaalanı’nda karşılaşacağınız ilk şey kim olduğunuzu hiç düşünmeden size güler yüzle yaklaşan, çikolata ve gül hediye eden havaalanı personeli olacak.

1996 yılında Emirates uçuşlarının da etkisiyle Dubai çoğu gezgin için sadece bir transit havalimanı şehriydi. Ancak 1996’da start alan Dubai Shopping Fest ile şehir yabancıların gözünde kimlik değiştirmeye başladı. 

Shaikh Mohammed bin Rashid Al Maktum, Başkan Yardımcısı, Dubai Emiri’nin Başbakanı olağanüstü vizyonları ve fikirleriyle, bitmek bilmez enerjileriyle Dubai’yi dünyanın alışveriş başkenti yapmak için kolları sıvadılar. Ve talimat verildi: Dubai Shopping Fest başlasın! Sınırlı petrol rezervlerine sahip bir çöl kenti olan Dubai artık petrol dışı ticaret ile de dünya haritası üzerine damgasını vurmaya başladı.

Geçen 18 yılda Dubai Shopping Fest bugün milyarlarca dolarlık cirolara varan, milyonlarca ziyaretçi çeken bir festival haline geldi. 

Dubai Shopping Fest’i duyuran ilk reklam 1995 yılında yerel medyada yer aldı. Festivalin logosu ise Şeyh Muhammed tarafından seçildi. 

Dubai Shopping Fest'in ilk reklamı

Dubai Shopping Fest’in ilk reklamı

1996 yılındaki ilk festivalde 1 milyar dolar ciro beklenirken yaklaşık 600 milyon dolarlık satış yapılabildi. Festivalin etkileri sonraki yıllarda şehrin geneline yayılmaya başladı. 1997 yılında Dubai’de sadece 10 alışveriş merkezi vardı. Daha sonra ise Dubai’deki alışveriş imkanları hayal edilemeyecek boyutlara ulaştı. Başta Emirates olmak üzere birçok kurumun katkısı da yadsınamaz hale geldi. Havayolu bağlantıları, Dubai’nin merkezi konumu ve alışveriş sektörünün fantastik bir şekilde büyümesi Dubai Shopping Festival’i milyarlarca dolarlık bir etkinliğe dönüştürdü.

Bu yıl da milyarlarca dolarlık satışın yapıldığı Dubai Shopping Fest 2014, 2 Şubat’a kadar devam edecek. Festivalin son günlerinde geleneksel olarak markaların sundukları indirim fırsatları da zirveye çıkıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai Alışveriş Festivali, Dubai Shopping, dubai shopping 2014, Dubai Shopping Fest 2014, dubai shopping fest hikayesi, dubai shopping festivali,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Jeselle
22 Temmuz, 2014

wrote.. The perfect mataeucnurfr of kitchens for you is usually a lot trickier to detect than you might feel. When you are are a newbie to this industry you would be stunned at a great deal with the techniques employed. It truly is tricky to put all the several kitchens firms into just 2 groups. For the purpose of this guide we will though.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 22nd, 2014 at 03:39 Jeselle mention something about this post....

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları