Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai Robot Polisler Tarafından Korunacak

27 Mart, 2017 | 11:53

Dubai Robot Polisler Tarafından Korunacak

Birleşik Arap Emirlikleri’nin dünyaca ünlü tatil ve turizm kenti Dubai, Mayıs ayından itibaren robot polisler tarafından korunacak.

Dünyanın En Büyük Kapalı Tema Parkı IMG Worlds of Adventure ile Dünyanın en yüksek binası Burç Halife’nin bulunduğu, eşine zor rastlanır manzaraların çöl ve denizi birleştirdiği muhteşem şehir Dubai, turizmin yanında güvenlik konusunda da dünya markası olmak istiyor.

Dubai Robot Polisler Tarafından Korunacak

1987 yılında ABD yapımı Robocop filmiyle hayatımıza giren robot polis projesi gerçek oldu. Dubai Sokakları, bundan böyle robot polislere emanet. Her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Dubai, robot polislerce korunmaya başlayacak. İlk olarak mayıs ayında yüz tanıma teknolojisine sahip robot bir polis, kent polisine katılacak.

Dubai Robot Polisler Tarafından Korunacak

Robot Polisler Farklı Dilleri Konuşabilecek

Farklı dilleri konuşabilen ve 20 metre uzaktan yüzleri algılama yeteneğine sahip robot polis, üzerindeki ekran sayesinde halka suçları ihbar etme olanağı da sağlayacak. Dubaili yetkiler, 2025 yılına kadar şehrin dünyanın en güvenli 5 kenti arasına girmesi için çalışıyor. Öte yandan hedefler arasında 2030 yılına kadar robot polis gücünün toplam polis gücünün yüzde 25’ini oluşturması da var.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai, Robot Polis,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları