Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai, Plaj Bakımında 9.5 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

15 Ağustos, 2017 | 11:52

Dubai Beach

 

Dubai Belediyesi’nin önümüzdeki iki yıl boyunca plajlarının bakımı için Dh 35 milyon (9.5 milyon $) ayırdığı açıklandı.

Dubai Belediye Genel Müdürü Hüseyin Nasır Lootah’a göre, Gulf News gazetesinde yayınlanan bir raporunda, bakım projesinde deniz tesisleri, kıyı yapıları ve kirlilik koruma bariyeri, yüzme bariyerleri ve kayan çapaların önleyici ve düzeltici bakımları yer alacağını belirtildi.

Proje, sürdürülebilirlik kavramına dayalı olarak geliştirilen ve belirlenen 32 standart da uyum sağlaması dahil olmak üzere plajlara verilen prestijli bir küresel sertifikasyon olan “Mavi Bayrak” sertifikasyonunun akreditasyon gereksinimlerinin karşılanmasını hedefleniyor.

 

 

“Mavi Bayrak” plajı kriterleri dört temel konu üzerine odaklanmıştır: çevre eğitimi ve bilgi, su kalitesi, çevre yönetimi, güvenlik ve hizmetlerdir.

Çevre Dairesi Müdürü Alya Al Harmoudi’ye göre, belediye halka açık plajlardaki deniz suyunun kalitesini düzenli olarak kontrol ediyor. “Bu, sahildeki suyu örnekleyerek, yüzücüler için zararlı kabul edilen her şeyden arındırılmış olmasını sağlamak için ayda bir kontrol ederek yapılır.” dedi.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai, Mavi Bayrak, Plaj Bakımı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları