Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai Opera Evi görenleri büyülüyor

09 Eylül, 2016 | 08:34

Dubai Opera Evi İnşası tamamlanan ve ilk gösterisine ev sahipliği yapan Dubai Opera Evi, görenleri büyülüyor.

Dubai Opera Evi tamamlandı. 30 Ağustos akşamı perdelerini Guiseppe Verdi’nin lirik operasıyla açan opera evi 828 metre ile dünyanın en yüksek gökdeleni Burj Khalifa’nın yanında yer alıyor. Opera binası iç ve dış tasarımıyla göz dolduruyor.

Yapının inşasını üstlenen Emaar Properties Dubai’nin de bir gün Sidney gibi Opera Binası ile anılacağının altını çiziyor.

Euronews mikrofonuna konuşan Guisepper Verdi Lirik Tiyatrosu Vakfı Görevlisi Stefano Pace, lirik operanın dünyadaki yerinden şöyle bahsediyor.

“Lirik opera tüm dünyaya yayılıyor. Her zaman opera öldü deler ama aksine opera hiç olmadığı kadar rağbet görüyor. Hatta Dubai gibi her şeyin para ve teknoloji etrafında döndüğü bir şehirde bile… Bu oditoryum oldukça ferah, geniş ve sıcak bir bina, tam da operaya uygun bir ortamda dinleyicilerine harika bir akustik sunuyor.”

Dubai şu ana kadar görkemli gökdelenlere ev sahipliği yapıyordu ama hiç bir kültür merkezi yoktu. Dubai Opera Binası kentin çehresini olduğu kadar yaşam biçimini de değiştirecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Burj Khalifa, Burj Khalifa Dubai, Dubai, Dubai Opera, Dubai Opera Evi, Emaar Properties Dubai, Guiseppe Verdi, Lirik Tiyatro, opera, Opera Evi,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları