Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai Havaalanında Yeni Güvenlik Taraması; Biyometrik Tünel

16 Ekim, 2017 | 17:30

Dubai Havaalanı Güvenlik Taraması

Dubai son yıllarda teknolojinin gelişmesine yatırım yapan önemli turistik yeri olarak ön plana çıkıyor. Son yatırımı Biyometrik Tünel, Dubai havalanında kullanılmaya başlıyor.

Dubai Uluslararası Havaalanı, sanal yüz tarama akvaryumlarını güvenlik kontrol noktaları olarak kullanmaya başlayacak. İlk biyometrik yüz tanıma tüneli yaz 2018 yılının sonlarına doğru kurulacak. Dubai’ye uçak seyahatiyle gelen turistler artık güvenlik kontrol noktalarında beklemek zorunda kalmayacak veya elektronik kapıları geçmeyecekler. Gelen yolcular, gizli kameraları hareket halindeyken kullanarak yüzünüzü veya irisinizi tarayacak olan devasa bir sanal akvaryum tüneli üzerinden geçecekler.

Biyometrik tarama tünel’nin ilki 2018 yazının sonunda Dubai’nin amiral gemisi Emirates’in, Dubai Uluslararası Havaalanı’nda en yoğun kullandığı 3. Terminalinde kurulacak. Tüneller 2020’ye kadar  Dubai havaalanı’nın diğer terminallerine konuşlandırılacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Biyometrik tarama tüneli, Duabi, Dubai Havaalanı, Emirates,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları