Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai Havaalanı 40 milyon kişiyi ağırlayacak

19 Kasım, 2009 | 13:14

Dubai Airport Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari merkezi Dubai’deki uluslararası havaalanını bu yıl 40 milyonun üzerinde yolcunun kullanacağı bildirildi.

Dubai Havaalanları yönetim kurulu başkanı Paul Griffiths, bu yıl 40 milyon yolcu hedefini geçeceklerini, altyapıya ve kapasite artırımına yaptıkları yatırımların meyvesini verdiğini ve performanslarının bunu gösterdiğini belirtti.

Resmi rakamlara göre Ekim ayında Dubai Uluslararası Havaalanı’nı 3 milyon 496 bin 366 kişi kullandı. Geçen yılın aynı döneminde bu rakam 3 milyon 130 bin 333 olarak açıklanmıştı. Bu oranın ayrıca havaalanı için ardı ardına çift basamaklı büyüme gösterilen beşinci ay olduğu kaydedildi.

Bu yılın ilk 10 ayında havaalanını kullanan yolcu sayısı yüzde 8.3’lük artışla 33 milyon 565 bin 105 oldu. Geçen yılın aynı döneminde ise bu rakam 30 milyon 982 bin 665 idi.

Uluslararası organizasyonların yaptığı istatistiklere göre Dubai havaalanı uluslararası yolcu trafiğinde dünyada 6’ıncı sırada geliyor. Havaalanını 210 şehre uçan 125 havayolu kullanıyor.

Dubai havaalanının 2010’da ise 46 milyon yolcu ağırlamayı hedeflediği ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dubai, Dubai Aktarma, Dubai Gezilecek Yerler, Dubai Haberleri, Dubai Havaalanı, Dubai Havaalanı Haberleri, Dubai Otelleri, Dubai Turları, Dubai Turu,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları