Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai’den Expo için dev yatırım

03 Şubat, 2014 | 15:13

duabi-expo-2020 Expo 2020’ye ev sahipliği yapacak Dubai’nin, ihtiyaç duyulan tesislerin inşası için 8,8 milyar dolarlık yatırım yapacağı belirtildi.

Expo için planlanan projelerin tanıtıldığı “Destinasyon Dubai 2020” konferansında açıklamalarda bulunan Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı Genel Müdürü Hilal Said El Marri, hazırlıkların önümüzdeki yıldan itibaren hız kazanmaya başlayacağını ve master tasarının da bitireceğini söyledi.

İhtiyaç duyulan fonun önemli bölümünü hükümetin karşılayacağını belirten El Marri, özel sektörün yatırım yapması için olanak tanınacağını da sözlerine ekledi.

Expo’nun organizasyonunda hem Expo alanı hazırlanacak hem de ilde çalışmalar yapılacak. Bilhassa Expo alanında ciddi altyapı çalışmaları gerekiyor. Kentin hazır hale getirilmesinde ise bilhassa 3 ve 4 yıldızlı otel oda sayısının artması ehemmiyet taşıyor. Expo için kente 25 milyonun üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

EXPO 2020’nin hangi kentte düzenleneceğini belirlemek üzere toplanan Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurulu’nda yapılan oylamada Dubai 116 oy alarak EXPO’ya ev sahipliği yapmaya hak kazanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Destinasyon Dubai 2020, Dubai, Dubai Turizm, EXPO 2020, Expo 2020 Duabi, Hilal Said El Marri, Turizm Haberleri, World Expo 2020 Dubai,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları