Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai’den Expo için dev yatırım

03 Şubat, 2014 | 15:13

duabi-expo-2020 Expo 2020’ye ev sahipliği yapacak Dubai’nin, ihtiyaç duyulan tesislerin inşası için 8,8 milyar dolarlık yatırım yapacağı belirtildi.

Expo için planlanan projelerin tanıtıldığı “Destinasyon Dubai 2020” konferansında açıklamalarda bulunan Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlama Departmanı Genel Müdürü Hilal Said El Marri, hazırlıkların önümüzdeki yıldan itibaren hız kazanmaya başlayacağını ve master tasarının da bitireceğini söyledi.

İhtiyaç duyulan fonun önemli bölümünü hükümetin karşılayacağını belirten El Marri, özel sektörün yatırım yapması için olanak tanınacağını da sözlerine ekledi.

Expo’nun organizasyonunda hem Expo alanı hazırlanacak hem de ilde çalışmalar yapılacak. Bilhassa Expo alanında ciddi altyapı çalışmaları gerekiyor. Kentin hazır hale getirilmesinde ise bilhassa 3 ve 4 yıldızlı otel oda sayısının artması ehemmiyet taşıyor. Expo için kente 25 milyonun üzerinde ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

EXPO 2020’nin hangi kentte düzenleneceğini belirlemek üzere toplanan Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurulu’nda yapılan oylamada Dubai 116 oy alarak EXPO’ya ev sahipliği yapmaya hak kazanmıştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Destinasyon Dubai 2020, Dubai, Dubai Turizm, EXPO 2020, Expo 2020 Duabi, Hilal Said El Marri, Turizm Haberleri, World Expo 2020 Dubai,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları