Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dubai Aerospace Enterprise, Boeing ve Airbus siparişini iptal etti

07 Şubat, 2011 | 11:12

Dubai Aerospace Enterprise, Boeing ve Airbus siparişini iptal etti.

Dubai Aerospace Enterprise (DAE) adlı havacılık firmasının bazı Boeing uçak siparişlerini iptal ettiği ve şu ana kadar iptal edilen siparişlerin değerinin 10 milyar doları aştığı bildirildi.

ABD’li uçak üretim firması Boeing’in sitesinde yer alan sipariş bilgilerine göre DAE, liste fiyatı 2.3 milyar doları bulan 32 adet Boeing 737 uçak alma planından yakın zamanda vazgeçti. Aynı şekilde geçen yıl DAE, indirimler hariç değeri 8 milyar doları bulan 50 adet Boeing ve Airbus uçak siparişini iptal ettiğini açıklamıştı. Alınması planlanan uçaklar arasında Boeing 787 Dreamliner, B777-300 ve Airbus 320 ile A350-900’ün olduğu ifade edildi.

DAE, dünyanın en büyük hava şovlarından sayılan 2007 Dubai hava şovunda Airbus ve Boeing firmalarından 200’ün üzerinde uçak satın alacağını açıklamıştı. DAE, son iptallerle ilgili açıklama yapmadı. Hava seyahatinin zirveye çıktığı 2006 yılında kurulan DAE, dünyanın önde gelen uçak kiralama şirketlerinden biri olmayı hedefliyordu. Firmanın 15 milyar dolarlık desteği olduğu da konuşuluyordu. Küresel ekonomik krizin başgöstermesinin ardından DAE’nin eğitim kampüsü ve ardından havaalanı yatırım birimi kapatıldı.

Firmanın hissedarları arasında Emaar Emlak, Dubai Uluslararası Finans Merkezi, Dubai International Capital, Emlak, İstitmar World ve Dubai Havaalanı Serbest Bölgesi bulunuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Airbus, Boeing, Boeing ve Airbus siparişi, Dubai, Dubai Aerospace, Dubai Aerospace Enterprise, Dubai Boeing Uçak, Dubai Uçak,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları