Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Donald Trump’ın reformları ABD’yi Yunanistan’ın gerisine düşebilir

17 Temmuz, 2017 | 11:22

Trump’ın vergi önerisi ABD’yi gelir eşitsizliği endeksinde, son yıllarını ekonomik krizlerle geçiren Yunanistan’ın da altına itecek.

Araştırmacılar, vergi reform planının zenginler ve yoksullar arasındaki uçurumu artıracağını söyledi. Bilindiği gibi ABD zaten küresel eşitsizlik endeksinde çok kötü durumda.

NationaltTurk’ün The Guardian’dan derlediği habere göre Donald Trump’un vergi reform planları, yürürlüğe girdikleri takdirde, zengin ve fakir Amerikalılar arasındaki uçurumu artıracak ve ABD, gelir eşitsizliğinde ekonomik krizlerle mücadele eden Yunanistan’ın altına düşecek.

Oxfam ve Development Finance International’daki araştırmacılar tarafından geliştirilen Eşitsizliğin Azaltılmasına İlişkin Taahhüt (CRI) endeksine göre ABD, eşitsizlik konusunda gelişmiş ülkeler arasında zirveye çıkacak!

Oxfam Amerika politikasından ve kampanyalardan sorumlu başkan yardımcısı Paul O’Brien, “Portekiz ve Slovenya genel endekste ABD’den daha yüksek sıralama yaptıklarında ABD’nin zenginliğiyle ilgili bir endişe oluşturacağını düşünüyoruz” dedi.

Rapora göre Beyaz Saray, sosyal hizmet harcamalarını azaltıp milyonlarca Amerikalıyı sağlık hizmetlerinden mahrum bıraktığı takdirde ABD, borç krizinden etkilenen Yunanistan, yüksek enflasyonla sarsılan Arjantin ve 2016’da 10 ay boyunca hükümet bulunmayan İspanya’nın gerisine düşürecek.

O’Brien, son on yılda küresel düzeyde eşitsizlik anlayışının önemli ölçüde arttığını ancak bu farkındalığın yaygın hükümet politikalarının oluşturulmasına yol açmadığını söyledi. Endeksin derleyicileri 152 ülkede vergilendirme, sosyal hizmet harcamaları ve emek konularında politikalara bakarak bir yıl harcadı.

O’Brien, karşılaştırmalı endeksin yapılmasının nedenini,”Başkan Trump gibi diğer ekonomilere ve diğer toplulukları incelemek, ülkelerin yoksulluktan kendilerini kurtarma fırsatı sunmak için yol göstermek” olarak niteledi.

Endekste ABD performansı, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) 35 üyesi de dahil olmak üzere diğer zengin ülkelerle karşılaştırıldığında çarpıcı bir şekilde kötü. Bu ülkeler dünya GSYİH’sinin % 63’ünü oluşturmakta. ABD, dünya tarihinin en zengin ülkesi olmasına rağmen eşitsizlik endeksinde 21. sırada yer alıyor.

Endeks, İsveç, Belçika ve Danimarka da dahil olmak üzere en iyi performans gösteren ülkelerin iyileştirme için yer bulduklarını ve sahip oldukları başarının, yoksul toplum üyelerini koruyan yasaları zayıflatma yönündeki yasal girişimlerle tersine çevrilebileceğini vurguluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Donald Trump, İspanya, Vergi Reformu, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları