Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Domuz gribi turizmi etkilemiyor

21 Kasım, 2009 | 10:25

Domuz gribi turizmi etkilemiyor Denetim, vergi, yönetim danışmanlığı ve kurumsal finansman hizmetleri alanında faaliyet gösteren Deloitte’un ‘Konaklama Vizyonu Avrupa Performans Değerlendirmesi Kış 2009’ raporuna göre, ekonomik krize ve domuz gribine rağmen yabancı turist Türkiye’den vazgeçmedi.

‘Zorlu Mücadele’ altbaşlığıyla sunulan raporda, “Türkiye bu yıl birçok rakip ülkeye oranla turist sayısında önemli kayıplar yaşamamakla birlikte, oda konaklama fiyatlarında krizin etkilerini aşabilmiş değil. Oda konaklama gelirleri yüzde 9 oranında geriledi.

Raporda, tarihin en büyük krizinin ardından turizm ve konaklama sektörünün, işsizlik, H1N1 gribi gibi birçok sorunla başetmek zorunda kaldığınadikkat çekilirken, otellerin, havayolu şirketleri ve tur operatörlerinin gelirlerinin azaldığı vurgulandı.

Araştırmaya göre, Avrupa genelinde otel işletmecileri, krizden olumsuz etkilenmeye devam ettiklerini söylerken, eylül ayı itibarıyla yıl bazında Avrupa genelinde ortalama oda konaklama geliri, yüzde 27.1 azaldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Domuz gribi, Domuz Gribi Belirtileri, Domuz gribi Etkileri, Domuz Gribi Haberleri, Domuz gribi önlemleri, Domuz Gribi Turizm, Domuz Gribi Türkiye, Domuz Gribi Virüsü, Turizm Domuz gribi, Türkiye Domuz gribi,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
21 Kasım, 2009

Domuz Gribi Dünyanin her Ülkesinde
var.Tatil programini yapmis birkim
se Tatilini arzuladigi Ülkede gecir
mistir.Oda konaklama durumuna bakar
sak 2009 yili Türkiye ye Turist gön
deren Tur Operatörleri tarafindan
Sezon fiatlari yüksek tutuldu.Fiat
lar indirildigi zamanda müsteri bul
mada zorluk yasandi.Tatilini pilan
layanlar tatile cikti.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Kasım 21st, 2009 at 16:05 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları