Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dominik Cumhuriyeti’ne vize kalktı!

01 Temmuz, 2014 | 10:49

Dominik Cumhuriyeti’ne 90 güne kadar olan seyahatlerde vize aranmayacak. Türkiye ve Dominik arasındaki vize zorunluluğunun kaldırıldığı anlaşma, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye ve Dominik Cumhuriyeti arasında her iki ülkedeki diplomatik ve resmi pasaport hamilleri için 6 ay içinde 90 güne kadar karşılıklı seyahatleri için vize zorunluluğunun kaldırıldığı anlaşma, Resmi Gazete’de yayımlandı.

NationalTürk’ün haberine göre, 15 Nisan’da Santa Domingo’da imzalanan “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Dominik Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Diplomatik ve Resmi Pasaport Hamillerine Karşılıklı Vize Muafiyeti Sağlanmasına Dair Anlaşma”ya göre Türkiye’den diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri ile Dominik Cumhuriyeti’nden diplomatik ve resmi pasaport sahipleri, 6 aylık süre içinde 90 günü aşmayacak şekilde taraf ülkenden transit geçmek, ülkesinden çıkmak ve geçici olarak ikamet etmek için vize alma yükümlülüğünden muaf tutulacak.

İki ülke arasındaki karşılıklı ilişkileri geliştirerek diplomatik ve resmi pasaport hamillerine kolaylık sağlamak amacıyla imzalanan anlaşma, her bir tarafın ülkesinde mukim uluslararası örgütlerin mensubu olan diplomatik ve resmi pasaport hamillerinin aileleri için de geçerli olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dominik, Dominik Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti tatil, Dominik Cumhuriyeti Vize, Dominik Cumhuriyeti vize istiyor mu, Dominik Cumhuriyeti vize kaldırıldı, Dominik turu, Dominik vize, Dominik vizesi, santa domingo, vize istemeyen ülkeler,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları