Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dominik Cumhuriyeti hakkında herşey

01 Nisan, 2011 | 14:31

Dominik Cumhuriyeti hakkında merak ettiğiniz herşey

Dominik Cumhuriyeti “Burası insan gözünün görebileceği en güzel yer” Kristof Kolomb’ un bundan 500 yıl önce adaya ilk ayak bastığında Dominik Cumhuriyeti hakkında söylediği ilk cümledir.
Dominik Cumhuriyeti kelimenin tek anlamı ile her türlü tatil talebini karşılayabilen bir bölge.  Sportif turlardan, deniz-kum ve güneş tatiline, eğlenceli gece hayatından kaliteli casinolara kadar aranılan her şeyi Karayipler’ de bulunan Dominik Adalarında bulabilirsiniz.

Cennetten bir köşe diye adlandırılan Dominik Adaları muhteşem beyaz kumları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerinde unutulmaz izler bırakıyor. Kültürel miraslarının yanı sıra spor turizmi bakımından da oldukça gelişmiştir. Şnorkelli ve tüplü dalışlar, rüzgâr sörfü, kiteboard gibi su sporlarının yanında golf meraklıları için de ünlü isimler tarafından tasarlanmış çok özel sahalar Dominik Adası’nda mevcut.

Dominik Cumhuriyeti Nerededir?

Dominik Cumhuriyeti Karayipler’ de Hispanyola Adası’nda yer alan bir ülkedir. Küba ve Jameika’ nın doğusunda yer alan Dominik Adaları Venezuela ile deniz sınırı olan bir ülkedir. Dominik Cumhuriyeti’nin kuzeyinde Kuzey Atlantik Okyanusu ve güneyinde Karayip Denizi bulunuyor. Bu sebeple tropik adalarda tatil yapmayı tercih edenler tarafından beğeni toplayan bir bölgedir.

Dominik Cumhuriyeti Ana dili, Para birimi, Başkenti ve diğerleri;

Dominik Cumhuriyeti başkenti Santo Domingo’ dur. Dominik Cumhuriyeti’nin resmi para birimi Dominik Pesosu’ (DOP) dur. Fakat turistik bölgelerde Amerikan Doları kullanılabilir.

Ana dili İspanyolca’ dır. Ada’ nın turistik açıdan zengin olması sebebiyle İngilizce’ de özellikle turistik bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kristof Kolomb’ un dünya keşfinde ilk ayak bastığı bölge olan Dominik Cumhuriyeti Dominika ile karıştırılmamalıdır.

Dominik Cumhuriyeti genel olarak tropikal iklime sahiptir. Ülkede iki ayrı yağmur mevsimi vardır. Kuzey ve güney kıyıları ayrı ayrı yağmur bölgeleri olsalar dahi bu yağmurlar yarım gün sürer ve sadece serinletici etkilidir. Tatilin yarım kalması veya tatsız geçmesi mümkün değildir.

Dominik Cumhuriyeti gece hayatı Latin Amerika’ nın benzersiz ezgileri eşliğinde eğlenerek rom ve puro ülkesinin tadı çıkarılabilir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dominik Adaları, Dominik Adası, Dominik Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti Dili, Dominik Cumhuriyeti Gece Hayatı, Dominik Cumhuriyeti Hakkında, Dominik Cumhuriyeti Hakkında Heyşey, Dominik Cumhuriyeti Hangi Dili Konuşuyor, Dominik Cumhuriyeti Hava Durumu, Dominik CUmhuriyeti Nerede, Dominik Cumhuriyeti Para Birimi, Dominik Cumhuriyeti Resmi Dili, Dominik Cumhurşyeti Başkenti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları