Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dominik Cumhuriyeti nerede? 2018 Dominik Cumhuriyeti hakkında her şey

15 Mayıs, 2018 | 14:35

Dominik Cumhuriyeti nerede? 2018 Dominik Cumhuriyeti hakkında her şey

Dominik Cumhuriyeti… Cennetten bir köşe diye adlandırılan Dominik Adaları, muhteşem beyaz kumları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerinin hayatlarına dokunup, unutulmaz izler bırakmaya devam ediyor. İşte, Dominik Cumhuriyeti nerede ve hakkında bilinmeyenlerinin cevapları.

Cennetten bir köşe olan Dominik Adaları, turkuaz denizi, muhteşem beyaz kumları ve doğal güzellikleri ile tatilcilerin en çok merak ettiği yerlerden birisi.

Son yıllarda bir yarışma programı ile adı sıkça anılan ancak aslında tarihi çok eskilere dayanan Dominik Cumhuriyeti Karayipler’de bulunmaktadır.

Dominik nerede Punta Cana

Ayak bastığında “Burası insan gözünün görebileceği en güzel yer” sözleri, ünlü kaşif Kristof Kolomb’un bundan 500 yıl önce adaya ilk ayak bastığında Dominik Cumhuriyeti hakkında söylediği ilk cümledir.

Kelimenin tek anlamıyla her türlü tatil talebini karşılayabilen bir bölge olan Dominik Cumhuriyeti, sportif turlardan, deniz-kum-güneş üçlüsüne, eğlenceli gece hayatından kaliteli casinolara kadar aranılan her şeyi barındıran muhteşem bir ada ülkesidir.

“Cennetten bir köşe” diye adlandırılan Dominik Adaları, kültürel miraslarının yanı sıra spor turizmi bakımından da oldukça gelişmiştir.

Şnorkelli ve tüplü dalışlar, rüzgar sörfü, kiteboard gibi su sporlarının yanında golf meraklıları için de ünlü isimler tarafından tasarlanmış çok özel sahalar Dominik Adası’nda mevcut.

Dominik hakkında bilinmeyenler nerede

Dominik Cumhuriyeti nerede?

Dominik Cumhuriyeti, Karayipler’de Hispanyola Adası’nda yer almaktadır. Küba ve Jameika’nın doğusunda bulunan Dominik Adaları, Venezuela ile deniz sınırı olan bir ülkedir.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Dominik Cumhuriyeti Turları sizi bekliyor.

Dominik Cumhuriyeti’nin kuzeyinde Kuzey Atlantik Okyanusu ve güneyinde Karayip Denizi bulunmakta. Dominik bundan ötürü tropik adalarda tatil yapmayı tercih edenler tarafından beğeni toplayan bir bölgedir.

Dominik Adaları nerede

Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santo Domingo, resmi para birimi ise Dominik Pesosu’dur.
Ancak ülkeye gelen ziyaretçiler turistik bölgelerde Amerikan Doları da kullanılabilir.

Ana dili İspanyolca olan Dominik Adaları’nın turistik açıdan zengin olması nedeniyle İngilizce de özellikle turistik bölgelerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ünlü kaşif Kristof Kolomb’un dünya keşfinde ilk ayak bastığı bölge olan Dominik Cumhuriyeti sık şekilde Dominika ile karıştırılmaktadır.

Dominik Cumhuriyeti genel olarak tropikal iklime sahiptir. Ülkede iki ayrı yağmur mevsimi yaşanmaktadır.
Dominik Adaları hakkında bilinmeyenler

Kuzey ve güney kıyıları ayrı ayrı yağmur bölgeleri olsalar da, bu yağmurlar yarım gün sürer ve sadece serinletici etki bırakır.

Turistlerin tatillerinin yarım kalması veya tatsız geçmesi mümkün değildir.

Dominik Cumhuriyeti gece hayatı ise Latin Amerika’nın benzersiz ezgileri eşliğinde eğlenceli şekilde geçerken, turistler bu eğlenceyi Dominik’in ünlü rom ve purosu ile taçlandırmayı ihmal etmezler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dominik Adaları, Dominik Adası, Dominik Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti Dili, Dominik Cumhuriyeti Gece Hayatı, Dominik Cumhuriyeti Hakkında, Dominik Cumhuriyeti Hakkında Heyşey, Dominik Cumhuriyeti Hangi Dili Konuşuyor, Dominik Cumhuriyeti Hava Durumu, Dominik CUmhuriyeti Nerede, Dominik Cumhuriyeti Para Birimi, Dominik Cumhuriyeti Resmi Dili, Dominik Cumhurşyeti Başkenti,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları