Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dolmuş Uçak Projesi hayata geçiyor

01 Mayıs, 2010 | 10:59

Ulaştırma Bakanlığı’nın küçük gövdeli uçaklarla bölgesel hava taşımacılığını içeren Dolmuş Uçak Projesi, Borajet’e verilen izinle hayata geçiyor.

Borajet, ATR72-500 tipi Turboprop (pervaneli) uçakla iç hatlardaki ilk seferini 7 Mayıs’ta İstanbul’dan Tokat’a gerçekleştirecek.

Şirket, 66 yolcu kapasiteli uçağıyla tüm yolcuları vergiler dahil 171 TL’ye uçuracağını bildirdi. Borajet, pilot eğitimlerinin ardından ilk uçuşunu 7 Mayıs’ta İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Tokat’a düzenleyecek.

Uçaktaki tüm koltuklar vergiler dahil 171 TL’den satılacak. Tokat’a her gün sefer düzenleyecek olan Borajet, 15 Mayıs’a kadar İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Zonguldak aktarmalı Trabzon’a uçacak. İstanbul’dan Zonguldak’a vergiler hariç 115 TL’ye sefer gerçekleştirecek şirket, Zonguldak’tan Trabzon’a vergiler hariç 140 TL’ye uçacak.

Borajet Genel Müdürü Akın Peker, pilotların Ankara Esenboğa Havalimanı’nda öğretmen kontrolünde 20 saatlik uçuşlarını tamamladığını belirterek, uçuşların 7 Mayıs’ta sorunsuz şekilde başlatılması amacıyla seferber olduklarını söyledi.

Şirket, Siirt ve Kapadokya gibi havaalanlarına sefer düzenlemeyi planlıyor. Türkiye’de dolmuş uçak taşımacılığı yapacak ilk işletme olan Borajet, gerçekleştireceği uçuşlarla söz konusu illeri büyük havaalanlarına bağlayacak ve böylece bu illerin dünya ile bağlantısı daha kısa sürede sağlanmış olacak.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ankara Esenboğa Havalimanı, Borajet, Borajet Dolmuş Uçak, Borajet Genel Müdürü Akın Peker, Dolmuş Uçak Projesi, Dolmuş Uçak Projesi Haberleri, Dolmuş Uçak Projesi Tokat, Ulaştırma Bakanlığı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları