Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dolmabahçe’nin ilk sırayı aldığı Milli Sarayları 1 milyon 430 bin kişi gezdi!

31 Aralık, 2018 | 14:34

Dolmabahçe'nin ilk sırayı aldığı Milli Sarayları 1 milyon 430 bin kişi gezdi!

Dolmabahçe’nin ilk sırayı aldığı Milli Sarayları 1 milyon 430 bin kişi gezdi. Tarihi saray, köşk ve kasırlar 2018’de 1 milyon 430 bin yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilirken ilk sırayı Dolmabahçe Sarayı aldı.

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı tarihi saray, köşk ve kasırlar 2018’de yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Milli Saraylar’dan yapılan açıklamaya göre, 2017’de 1 milyon 100 bin olan yerli ve yabancı ziyaretçi sayısı 2018’de 1 milyon 430 bin kişiye ulaştı.

Dolmabahçe’nin ilk sırayı aldığı Milli Sarayları 1 milyon 430 bin kişi gezdi

Listenin başında 998 bin ziyaretçiyle Dolmabahçe Sarayı yer alırken, Beylerbeyi Sarayı 126 bin kişiyle en çok ziyaretçi ağırlayan ikinci mekan oldu. Beylerbeyi Sarayı’nı 73 bin kişiyle Ihlamur Kasrı ve 55 bin kişiyle Milli Saraylar Resim Müzesi takip etti.

Toplam gelir 46 milyon 260 bin lira

Küçüksu Kasrı, Yıldız Şale Köşkü, Maslak Kasrı, Aynalıkavak Kasrı, Saray Koleksiyonları Müzesi, Florya Atatürk Köşkü, Yalova Atatürk Köşkü ve Beykoz Mecidiye Kasrı ise bu yıl toplamda 178 bin yerli ve yabancı turisti misafir etti.

Milli Saraylar bünyesinde hizmet veren tarihi mekanlar arasında en çok yabancı ziyaretçiyi de Dolmabahçe Sarayı ağırladı. Geçen yıl 335 bin yabancı turist ağırlayan sarayı, bu yıl farklı ülkelerden 645 bin turist gezdi. Milli Saraylarda, bu hizmetlerden toplam 46 milyon 260 bin lira ziyaret geliri elde edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aynalıkavak Kasrı, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Florya Atatürk Köşkü, Ihlamur Kasrı, Küçüksu Kasrı, Maslak Kasrı, Milli Saraylar, Milli Saraylar İdaresi, Saray Koleksiyonları Müzesi, Yalova Atatürk Köşkü, Yıldız Şale Köşkü,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları