Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Doha ve Ankara Esenboğa seferleri başladı

06 Nisan, 2010 | 17:36

Katar Emirliği’nin milli havayolu şirketi Katar, Doha ile Ankara Esenboğa seferlerine başladı.

Airbus A319 tipi uçakla gerçekleştirilen ilk uçuşta Japon turistlerin çokluğu dikkat çekti.

İlk sefere katılan şirketin CEO’su Akbar Al Baker, uçaktan indiğinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal ve TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener tarafından karşılandı.

Al Baker, “Artık iki başkenti birbirine bağlıyoruz. Ankara’ya haftanın dört günü uçacağız. Başka ülkelerden Türkiye’ye açılan kapılardan biriyiz” şeklinde konuştu.

Körfez Bölgesinin TAV için çok önemli olduğuna dikkat çeken Sani Şener ise, “Katar Havayolları yetkilileri 3 yıl önce Doha’daki havalimanı ihalesini kazandığımızda Ankara’ya gelerek yaptığımız terminali gördüler. O gün bir söz verdiler. Şimdi Doha-Ankara arasında direkt uçuşların başlamasının mutluluğunu yaşıyoruz”dedi.

Temsili kurdele; Ankara Esenboğa Mülki İdare Amiri Fevzi Güneş, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, TAV Havalimanları Holding CEO’su Sani Şener ve Katar Havayolları CEO’su Akbar Al Baker tarafından kesildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doha Esenboğa Seferleri, Doha ve Ankara, Doha ve Ankara Seferleri, Katar Havayolları, Katar Havayolları Ankara Seferleri, Katar Havayolları CEO'su Akbar Al Baker, TAV Havalimanları Holding CEO'su Sani Şener,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları