Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Doğumunun 214. yılında Puşkin Rusya’da anılıyor

06 Haziran, 2013 | 18:31

Bugün rus edebiyatının dünyaca ünlü  yazarı Aleksandr Puşkin’in doğumunun 214.yıldönümü. Rusya ile dünya’da bu önemli gün Rus Dili Günü olarak da kutlanıyor. Moskova’da isteyen herkes kutlama için özel bir program tertip eden Puşkin Devlet Müzesi’ni ücretsiz olarak ziyaret edebilecek.

Puşkin’ in doğum günü anısına başkent Moskova ve kültür başkenti olarak da bilinen St.Petersburg’ un yanı sıra Rusya’daki kütüphanelerde halk Puşkin’ in en sevdiği eserleri okuyarak bu ünlü şairi hatırlamak üzere bir araya geliyor. Çeşitli konularda etkinlikler düzenlenen günde, sergiler gerçekleştirilecek, Slav halk müziği eşliğinde şarkılar söylenecek, konferanslar, hızlı Rusça dersleri verilecek. Hem Rus halkının hem de yabancı misafirlerin katılacağı bu etkinlikler dünyada her sene büyük yankı uyandırıyor.

Ulusal Organizatörler Birliği’nin açıklamasına göre, Rus Dili Günü kutlamaları sadece Rusya’da değil, Puşkin, Çehov, Tolstoy ve Dostoyevski’nin diline saygı gösterilen dünyanın her yerinde gerçeleştirilecek.

Rusça dünyanın en büyük dillerinden birisi. Slav dilleri arasında en yaygını olma özelliği taşıyor. Rusça yaklaşık 350 milyon kişinin konuştuğu 1980’li yıllarda dünyada en çok konuşulan diller arasında yer aldı. Rusça şu anda 144 milyon kişi için ana dil özelliği taşıyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksandr Puşkin, Çehov, Dostoyevski, Moskova, Puşkin, Puşkin Devlet Müzesi, Puşkin eserleri, Rus Dili Günü, Rusya, Rusya Puşkin, St. Petersburg, St.Petersburg kültür başkenti, Tolstoy,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları