Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Doğu’da kar, Side’de güneş

17 Kasım, 2009 | 13:05

Side Plaj Türkiye’nin doğu illeri kar yağışına teslim oldu ama Antalya’nın Side ilçesinde turistler güneşin keyfini çıkarıyor.

Güneşli havayı gören yerleşik ve tatile gelen turistler, otellerinden çıkarak Side Plajı’nda doğa yürüyüşü ve Nordic Walking (İskandinav yürüyüşü) yapıyor.

Tatile gelen 40 yaş üstü Alman, İngiliz ve İskandinav ülke turistleri ise şezlonglarda uyuyarak güneşleniyor.

Side Plajı’nda Nordic Wolking yapmak için Alanya Okurcalar’dan geldiklerini belirten yerleşik emekli Alman Psikiyatrisi Dr. David Marcus, Alman turistlerin güneşli havada Side’de yürüme ve şezlongda uyumayı çok sevdiğini söyledi.

Güneşli havalarda Okurcalar’dan yerleşik Alman ve Hollandalıların minibüsle Side’de doğa yürüyüşü yaptığını belirten Marcus, Almanya’da yaşayan yakın akrabalarını kışın Türkiye’ye davet ettiklerini kaydetti.

Marcus, “Almanya’nın bazı eyaletlerinde insanlar evlerinde çıkamazken, Alanya ve Side’de güneşleniyor. Almanya’da yağışlı ve soğuk havadan bunalan güneşli havayı görünce moral buluyor.” diye konuştu. (Habertürk)

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Antalya, Sektörel Turizm Haberleri, Side, Side Güneş, Side Haberleri, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları