Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Doğu Akdeniz turizmde güçbirliği oluşturuyor / Turizm Haberleri

07 Şubat, 2011 | 13:25

Doğu Akdeniz turizmde güçbirliği oluşturuyor / Turizm Haberleri

Çukurova Otelciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Tayyar Zaimoğlu, 10–13 Şubat tarihleri arasında İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezi’nde yapılacak EMİTT Uluslararası Turizm Fuarı’nda Doğu Akdeniz adıyla ortak stant açarak turizmde güç birliği oluşturacaklarını söyledi.
Adana Valisi İlhan Atış, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in büyük destekleriyle bölge için çok önem taşıyan söz konusu organizasyona iyi bir şekilde hazırlanıldığını belirten Tayyar Zaimoğlu “Adana, Mersin ve Hatay’ı Doğu Akdeniz adıyla tek çatı altında yer alacak şekilde bölgemize yakışacak muhteşem bir stand yaptık.” dedi.
EMİTT Turizm Fuarı’nda açılacak ortak stant ile tanıtımda ve pazarlamada birlikte hareket edeceklerini belirten Zaimoğlu, Adana, Mersin ve Hatay valilerinin önderliğinde yapılan çalışmalarla “Doğu Akdeniz” olarak başlattıkları yeni destinasyona Osmaniye ve Kahramanmaraş’ı da dahil etmek istediklerini belirtti.

GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRİYORUZ

Tayyar Zaimoğlu, “Tek tek illerin tanıtımı mutlaka önemli ama Çukurova Bölgemizde yer alan Adana, Mersin, Osmaniye ve Hatay illerimiz birçok özelliği ile hem birbirlerine çok yakın, hem de biri diğerinin eksiğini tamamlayacak güçlere sahip. Bölge olarak tanıttığımızda, güçlerimizi birleştirdiğimizde çok daha verimli çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz. Çukurova Otelciler Birliği olarak bu güzel dört ilimizdeki turistik tesisleri bünyesinde bulunduran bir kurumuz. Tanıtımda kullandığımız tüm yayınlarımızda dört ilimizi birlikte tanıtıyoruz. İnşallah diğer sektörlerde de aynı işbirliği sağlar isek çok daha iyi sonuçlar alabiliriz. Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’nin her güçlü tarafını sepete koyduğumuzda önümüze her şeyiyle potansiyeli yüksek muhteşem bir bölge çıkıyor. Bu potansiyel değerlendirmeli, hep birlikte kazanmalıyız. Mutlaka eksiklerimiz vardır. Ancak, öncelikle iyi ve güçlü yanlarımızı ön plana çıkarmalı, bunları kullanmalıyız. Eksiklerimizi de belirleyip çözüm üretecek çalışmaları da kendi içimizde tamamlamalıyız.” dedi.

CAZİBE MERKEZLERİMİZ OLMALI

“Turistlerin tatil, yeme, içme, gezme amaçlı bir yere gidebilmeleri için önemli özelliklerimiz, cazibe merkezlerimiz olmalı” görüşünü savunan ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu, açıklamasında şunları kaydetti: “Bölgemizdeki illerimizin bugün için bir turisti 7-8 gün ağırlamak amacıyla bir cazibe oluşturması çok zor, Bunun için çok uzun yıllar gerekiyor. Ancak, Doğu Akdeniz destinasyonu oluşturduğumuzda iki gün Adana, iki gün Mersin, iki gün Hatay, iki gün Osmaniye ve Kahramanmaraş programları oluşturduğumuzda çok cazip bir bölge ortaya çıkacaktır. Hatta bu programlar Kapadokya ile Halep veya Gaziantep’i de ilave birleştirilebilir. Ayrıca sadece hafta sonu 2-3 günlük gezin-görün programlarıyla, örneğin Hatay’a gelip bir günde Halep ilave edilerek veya Adana’ya veya Mersine gelip 1 günde Kapadokya ilave edilebilir. Veya 10 günlük kültür turları olarak bölgede bulunan illere 1-2 şer günlük gezilerle desteklendirilebilir.”
Tayyar Zaimoğlu, bölgesel işbirliği sonucu ortak tanıtım bütçeleri oluşturularak daha güçlü ve daha etkili tanıtımlar, pazarlama olanaklarının da ortaya çıkacağını ifade etti. Zaimoğlu, “Bölgemiz turizm konusunda o kadar çok zengin bir bölgedir ki, bırakın tarihi zenginliklerimizi sadece nisan ayında narenciye çiçeklerini koklamak için, kış aylarında portakal toplamak için, yazın dalında çilek, kiraz gibi meyveleri toplamak için bile binlerce insan gelebilir.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adana Valisi İlhan Atış, ÇUKTOB Tayyar Zaimoğlu, Doğu Akdeniz Turizm, EMİTT Turizm Fuarı, Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Tayyar Zaimoğlu, Turizm, Turizm Haberleri, TÜYAP Fuar Merkezi, TÜYAP Fuar Merkezi Turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları