Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı son toplantısını Hatay’da yaptı

14 Aralık, 2010 | 16:41

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 2010 yılının son toplantısını Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır başkanlığında Otoman Palace’de gerçekleştirdi.

Hatay, Maraş ve Osmaniye illerini kapsayan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2010 yılının son toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, İl Genel Meclisi üyeleri ve yetkililer katıldı.

DOĞAKA Yönetim Kurulu ve Faaliyet Değerlendirme Toplantısı’nda, basına kısa bir açıklama yapan DOĞAKA Başkanı Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, birçok kalkınma ajansının DOĞAKA’dan önce kurulmasına rağmen, ilk Teknik Ajans Programını DOĞAKA’nın gerçekleştirdiğini söyledi.

Teknik ajans programının bölgedeki kapasiteyi arttırdığını belirten Tanılır, “Yeni kurulmuş olmamıza rağmen, şuana kadar 10 projemiz kabul görerek faaliyete başladı. Kısa süre içinde Avrupa Kalkınma Ajanslar Birliğine üye olduk ve Hollanda Kalkınma Ajansına bir gezi düzenleyerek onlarla birçok konuda istişare ettik” dedi.

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ise DOĞAKA çerçevesinde üç ilin son derece uyumlu ve ahenkli çalıştığını ve bu uyumun, başarıdaki önemli anahtarlardan biri olduğunu söyledi.

Bir sonraki toplantının Kahramanmaraş’ta yapılacağının bildirilmesinin ardından toplantı basına kapalı devam etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
DOĞAKA, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hollanda Kalkınma Ajansı, Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, M. Celalettin Lekesiz, Niyazi Tanılır,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları