Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Doğal klima Saklıkent’i üç ayda 100 bin kişi ziyaret etti

11 Temmuz, 2012 | 12:42

Bir çoban tarafından bulunan, Antalya ile Muğla’yı birbirinden ayıran dünyanın ikinci büyük kanyonu Saklıkent ziyaretçi akınına uğruyor.

Sıcak yaz günlerinin serin kaçamakları arasında yer alan ve küçük büyük herkesin büyük ilgi gösterdiği Saklıkent, üç ayda 100 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Yüzyıllardır akan kar sularının açtığı kanyon olma özelliğini taşıyan Saklıkent, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Muğla-Antalya il sınırında yer alan ve Fethiye ilçesine 34 kilometre mesafede bulunan Saklıkent, içinden akan soğuk suyuyla insanları çekiyor. Eksi derecelere ulaşan sudan geçen turistler, 18 kilometre uzunluğundaki kanyonu keşfedebiliyor.

Yüksekliği 100 metreyi bulan dağların arasında yürüyenler, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcağa karşı klima ortamına girmiş gibi oluyor. Büyük bölümü güneş görmeyen kanyona gelen ziyaretçiler, içinden akan suda yürümekten büyük keyif alıyor. 2011 Aralık ayında Fethiye Turizm Altyapı Birliği (FETAB) bünyesine dahil edilen Saklıkent, hizmete başladığı 2012 Nisan ayından itibaren 100 bin biletli kişi tarafından ziyaret edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan FETAB Başkanı Osman Nuri Otgöz, Saklıkent’e gelen ziyaretçi sayısında geçen yıla oranla artış yaşandığını belirtti. Nisan, mayıs ve haziran aylarında 93 bin 432 kişi tarafından ziyaret edildiğini aktaran Otgöz, bunlardan elde edilen gelirin 349 bin 432 lira olduğunu bildirdi. Otgöz, “Bu rakamlar gösteriyor ki FETAB idaresindeki Saklıkent’e gelen ziyaretçi sayısı ve elde edilen gelir artmıştır. Geçen yıla oranla gelirlerimiz, 20 bin lira civarında artış göstermiştir.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Saklıkent, Doğal klima Saklıkent, FETAB Başkanı Osman Nuri Otgöz, Saklıkent, Saklıkent turizm, Saklıkent turu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları