Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Doğa tutkunları, Sof Dağı’na yürüdü

31 Aralık, 2010 | 15:04

Doğa tutkunları, yürüyüş sırasında metamorfik kayalardan oluşan doğa güzelliklerini görme fırsatı buldu.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Gaziantep Şubesi’nin 2010 yılı son gezisi Sof Dağı bölgesine düzenlendi.

Sarıkaya Köyü’nden başlayan yürüyüş verici istasyonunun olduğu bölgeye kadar devam etti. Yaklaşık 12 kilometre yürüyen doğacılar, düzenledikleri yürüyüş ile 130 milyon yıl önce okyanus dibinde bulunan tortul kayalar, kıtaların hareketleri ile bin 700 metreye kadar yükselen, muhteşem manzaraları izleme fırsatı buldu.

Zirve Dağcılık Kulübü Şube Başkanı Lütfi Ödemiş, dağcılık sporuna olan ilgideki artışın memnuniyet verici olduğunu söyledi. Yürüyüşlerin her geçen gün daha fazla ilgi gördüğünü belirten Ödemiş, “Yoğun ve yorucu iş hayatından, şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenler soluğu doğada alıyor. Yürüyüşlerimiz renkli ve zevkli geçiyor. Bazen 2 bin metre yükseklikteki bir yaylada, her an yabani hayvanlarla karşılaşma duygusu ile yürürken, bazen bir çayın kaynağına doğru yolculuk yapıyoruz. Zaman zaman çadır kamplarında geceyi doğada geçiriyoruz. Bütün doğaseverleri yıl boyu devam eden yürüyüşlerimize bekliyoruz.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Doğa tutkunları, Doğa Tutkunları Sof Dağı, Doğa Yürüyüşleri, Sarıkaya Köyü, Sof Dağı, Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları