Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Diyanet İşleri şimdi de turizme el attı!

03 Kasım, 2018 | 15:30

Diyanet İşleri şimdi de turizme el attı!

Diyanet İşleri şimdi de turizme el attı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2019 planları arasında Türkiye’ye gelen turistlere İslami bilgilendirme yapmak için rehberlere eğitim verilmesi de yer aldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Turist Rehberleri Birliği (TUREB) arasında, turistlere İslam dini ile ilgili doğru bilgilendirme yapılmasına katkı sağlamak amacıyla turist rehberlerinin eğitimi konusunda işbirliği protokolü imzalanacak.

Diyanet İşleri şimdi de turizme el attı!

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Türkiye Büyük Millet Meclis (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen bütçe teklifinde, 2019’da hayata geçirilecek faaliyetleri tanıtıldı.

Bu faaliyetler arasında turist rehberleri, Türkiye’ye gelen turistlere İslam tebliği yapacak. Turistik camilerde dağıtılmak üzere yabancı dilde İslam, Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed broşürleri dağıtılacak. Camilerde çocuklar için imam eşliğinde okuma saatleri düzenlenecek. Borsa çalıştayı yapılacak, skandal fetvaların önüne geçmek için “dil ve üslup” rehberi hazırlanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Borsa çalıştayı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Hz. Muhammed, İslam, Kuran-ı Kerim, Plan ve Bütçe Komisyonu, TBMM, Tureb, Turist Rehberleri Birliği, Yabancı turist,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları