Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Divriği’nin tarihi konakları restore ediliyor

18 Ekim, 2010 | 13:29

Sivas’ın Divriği ilçesinde bulunan tarihi konaklar ve sokaklar, Kültür Bakanlığı tarafından yürütülen çalışma kapsamında ‘Sokak Sağlıklaştırma Ve Güzelleştirme’ adı altında restore ediliyor.

8 tescilli sokak bulunan ilçede 6 sokakta restore çalışması yapılıyor. Tescilli Ortaokul Sokak’ta çalışmalar güvenli, titiz ve yoğun bir şekilde devam ediyor. Sokakta bulunan 3 tarihi konağın dış cephe restoresi yapılıyor. As-eski eserleri restorasyon şirketi tarafından yürütülen çalışmada restorasyon sorumlusu Adnan Şafak, “3 çatı ve 4 cephe değişikliği yapıldığını çamur sıvaları kazıp ve telleyip tatlı kireçle sıva yapıldı.” dedi.

Konağın bulunduğu sokakta çalışma yapıldığını ve konakların sokağın dokusuna uygun şekilde boyandığını sözlerine ekledi. Sokak yollarının da Arnavut kaldırımı olarak yapılacağı ve yaklaşık 2 ay sonra çalışmaların tamamlanacağı belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Divriği, Divriği haberleri, Divriği Tarihi Konaklar, Divriği Tarihi Konaklar Restore, Divriği Turizm, Tarihi Konaklar, Turizm, Turizm Gazetesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları