Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Disneyland selfie çubuğunu yasakladı

09 Temmuz, 2015 | 08:25

Disneyland selfie çubuğu Disney şirketi, çizgi film temalı eğlence parklarında selfie çubuğunu güvenlik gerekçesiyle yasakladı / Disneyland selfie çubuğunu yasakladı

Disneyland eğlence parklarında araçlara binerken selfie çubuğuna zaten izin verilmiyordu ancak artık ziyaretçilerden gelirken selfie çubuğu getirmemeleri istenecek. BBC Türkçe’nin haberine göre, yasak ilk olarak ABD’deki Disney parklarında uygulamaya girecek ardından Paris ve Hong Kong da bunu izleyecek. Uygulama, tüm Disneyland ve Walt Disney World mekanlarında yavaş yavaş aktif hale gelmeye başladı.

Disney World sözcüsü Kim Prunty çubukların hem ziyaretçiler hem de park çalışanları için tehlike oluşturmasından kaygı duyulduğunu belirtti ve ekledi:

“Biz bütün ailelere mükemmel bir deneyim sunma amacındayız ancak selfie çubukları hem güvenlik hem de rahatlık açısından çalışanlarımıza ve konuklarımıza rahatsızlık vermeye başladı”

Çubukların fotoğraf çekmek için uzatıldığında insanlara çarpıp yaralanmalara yol açabileceği düşünülüyor. Selfie çubuklarının uzun bölümünün Disneyland eğlence parklarındaki araçların dışına sarkıp, aracın mekanizmasına değme olasılığı da bir güvenlik riski olarak değerlendiriliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Disney World, Disneyland, Disneyland ABD, Disneyland Paris, Disneyland selfie, Disneyland selfie çubuğu, Selfie çubuğu, Selfie çubuğu yasak, Walt Disney,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları