Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Disneyland’deki obezite gösterisi kaldırıldı

02 Mart, 2012 | 11:37

ABD’deki ünlü eğlence parkı ”Walt Disney World”, çocuklarda obeziteyi konu alan gösteriyi eleştiriler üzerine kaldırma kararı aldı.

Şubat ayında parkta sergilenmeye başlayan interaktif ”Habit Heroes” (Alışkanlık Kahramanları) adlı gösteriye, resmi açılışı yapılmadan son verildi.

Gösteride, süper kahramanlar ”Kararlılık” ve ”Beden eğitimi”nin, sürekli zararlı gıdalar yiyen ve çok fazla televizyon seyreden ”Abur cuburcu” ile ”Öncü popo” gibi adlar verilmiş karakterlerle maceraları konu ediliyordu.

Uzmanların, gösteride ”obez çocukların tembel ve kötü yemek alışkanlıkları olan tipler olarak gösterildiği” eleştirisinde bulundukları, doktorların da obezitenin bazen genetik ya da ilaç tedavileriyle bağlantılı olduğu uyarısı üzerine gösteriye son verildiği belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Disneyland, Disneyland eğlence parkı, Disneyland oyun parkı, Disneyland parkı, Disneyland Tatili, Paris Disneyland, Walt Disney World,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları