Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlarına seyahat uyarısı geldi!

08 Eylül, 2018 | 14:50

Dışişleri Bakanlığı'ndan Türk vatandaşlarına seyahat uyarısı geldi!

Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlarına seyahat uyarısı geldi. Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın Basra vilayetine seyahat edecek olan Türk vatandaşlarına uyarıda bulundu.

Dışişleri Bakanlığı, Irak’ın Basra vilayetine seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının güvenlikleri için protesto gösterilerinin yapıldığı bölgelerden uzak durmaları tavsiyesinde bulundu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlarına seyahat uyarısı geldi

Dışişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, “Irak’ın Basra vilayetinde olumsuz yaşam koşullarına tepki olarak başlatılan ve şiddeti son dönemde artan protesto gösterileri endişeyle takip edilmektedir. Irak Hükümeti’nin ve dost ve kardeş Irak halkının karşılaştığı sınamaların üstesinden gelmesi için hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ülkemiz, Basra vilayetinin en kısa sürede hak ettiği huzura ve refaha kavuşması için her türlü katkıyı sunmaya hazırdır.” denildi.

Yapılan yazılı açıklamada ayrıca, “Basra vilayetinde bulunan veya anılan vilayete seyahat edecek olan vatandaşlarımızın güvenlikleri için, protesto gösterilerinin yapıldığı bölgelerden uzak durmaları ve gelişmelere dair Bakanlığımız ve Bağdat Büyükelçiliğimiz tarafından yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeleri tavsiye edilmektedir.” uyarısı da yapıldı.

Türk vatandaşların, Türkiye’nin Bağdat Büyükelçiliği ve Dışişleri Bakanlığı’nın Konsolosluk Çağrı Merkezine başvurmaları istendi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bağdat Büyükelçili, Basra vilayeti, Dışişleri Bakanlığı, Irak, Seyahat uyarısı, Türk vatandaşlarına seyahat uyarısı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları