Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dışişleri Bakanlığına iki yeni atama

07 Mart, 2012 | 11:24

Dışişleri Bakan Yardımcılığına Müsteşar Yardımcısı Ali Naci Koru, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcılığına Dr. Nurettin Akman atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre, Dışişleri Bakanlığında açık bulunan Bakan Yardımcılığına Müsteşar Yardımcısı Ali Naci Koru; Orman ve Su İşleri Bakanlığında açık bulunan Bakan Yardımcılığına Dr. Nurettin Akman atandı.

Remsi Gazetedeki diğer atamalar da şöyle:

-Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Dr. Nail Abdulgazi Alataş
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığına Bakanlık Müşaviri Mehmet Tezel ve Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Cevdet Ceylan

-Ekonomi Bakanlığı Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Yrd. Doç. Dr. Halil Bader Arslan

-Ekonomi Bakanlığı Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına AB Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cengiz Gürsel

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Genel Müdür Yardımcılığına Savaş Yanık

-Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, Bakanlık Müşaviri Dr. Nihat Pakdil, Bakanlık Müşavirliğine Şehmus Delil

-Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Teftiş Kurulu Başkanı Faruk Şahin

-Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Üyeliğine Yrd. Doç. Dr. İbrahim Demirci

-Orman ve Su İşleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına Bakanlık Müşaviri Cihan Pektaş

-Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine Şükran Kodalak.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Koru’nun özgeçmişi

Dışişleri Bakanlığındaki görevine Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığında aday meslek memuru olarak başlayan Naci Koru, uzun yıllar bakanlığın çeşitli kademelerinde ve birçok dış temsilcilikte görev yaptı.

Koru, Mainz ve Chicago başkonsolosluklarından sonra Riyad Büyükelçisi olarak atandı. Koru, son olarak İdari İşlerden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman özgeçmişi

Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde 1951’de doğan Nurettin Akman, ilk ve orta öğretimini burada tamamladı. 1965’te askeri öğrenci olarak TSK’ya katılan Akman, Erzurum Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fransızca bölümünü 1977’de bitirdi.

Akman, 1983’te Gazi Üniversitesi İdari Bilimler Bölümünde master, 1988’de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktora öğrenimini tamamlayarak Kamu Yönetimi Doktoru unvanını aldı.

Genelkurmay Başkanlığınca 1 yıllığına Fransa’ya gönderilen Akman, Fransız İdari Sistemini ve İç Güvenlik Teşkilatlarını inceledi ve ”Yönetimde İç Güvenlik ve Jandarma” konulu tez çalışmasıyla Paris Kamu Yönetimi Enstitüsünü bitirdi.

TSK’dan 1992’de binbaşı rütbesiyle kendi isteğiyle emekli olan Akman, 2007 genel seçimlerinde Çankırı Milletvekili seçildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ali Naci Koru, Ali Naci Koru kimdir, Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı atama, Dışişleri Bakanlığı yeni atama, Nurettin Akman, Nurettin Akman kimdir, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları