Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dışişleri Bakanından vizesiz seyahat için kritik açıklama

01 Ağustos, 2016 | 06:29

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türk vatandaşlarının AB üyesi ülkelere vizesiz seyahati hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu, T.C. vatandaşlarına vizesiz Avrupa seyahatinin kapısını açan düzenleme hakkında Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesine konuştu.

Türk hükümetinin vize serbestisi için kesin tarih beklendiğini söyleyen Çavuşoğlu, “Bu Ekim ayı başı ya da ortası olabilir, fakat biz kesin bir tarih bekliyoruz” dedi.

Geri adım atarız

Çavuşoğlu, ayrıca AB ile sığınmacılar konusunda 18 Mart tarihinde imzalanan anlaşma gereği vize serbestisi uygulamasının hayata geçmemesi halinde “geri kabul anlaşması ve 18 Mart mutabakatından geri adım atmak zorunda kalacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa seyahati, Dışişleri Bakanı, Mevlüt Çavuşoğlu, Vize, Vize serbestisi, vizesi avrupa, vizesiz avrupa seyahati, Vizesiz Turlar,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları