Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dilek Hanif Fransa’da türk modasını temsil edecek

25 Aralık, 2009 | 17:10

Dilek Hanif Fransa'da türk modasını temsil edecek ”Fransa’da Türkiye Mevsimi” etkinlikleri kapsamında Modacı Dilek Hanif de Paris Haute Couture Haftası’na Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile katılacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, modacı Dilek Hanif’in geleneksel çizgileri modern tasarımlarla buluşturduğunu belirterek, ”Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bizim olanı evrensel ölçütlere uygun yeniden ürettiğimiz zaman dünya bizi ayakta alkışlayacak” dedi.

Modacı Dilek Hanif’in, 27 Ocak 2010’da Paris Haute Couture Haftası’nda ilkbahar/yaz koleksiyonu ile Türkiye’yi temsil edecek olması dolayısıyla düzenlenen toplantıda konuşan Ertuğrul Günay, ”Fransa’da Türkiye Mevsimi” etkinlikleri çerçevesinde Türkiye’nin kültür ve tarih zenginliklerinin çağdaş yaklaşımlarla desteklenerek izleyicilere sunulduğunu anlattı.

Bunun olumlu katkıları olduğunu dile getiren Ertuğrul Günay, dünyada ekonomik kriz sebebiyle turizmde ciddi bir gerileme olmasına rağmen Fransa’dan Türkiye’ye gelenlerde artış olduğunu söyledi.

Erturul Günay, İstanbul’da bir tekstil ve moda müzesi hayal ettiğini belirterek, bunun için Teşvikiye’de bir yer belirlediğini ama henüz alamadığını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dilek Hanif, Dilek Hanif Ertuğrul Günay, Dilek Hanif Fransa, Dilek Hanif Paris Moda, Erturul Günay, Erturul Günay Fransa, Fransa'da Türkiye Mevsimi, Modacı Dilek Hanif, Paris Haute Couture Haftası, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları