Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dikkat… İstanbul Havalimanı’na taşınma 15 Aralık’ta başlıyor!

30 Kasım, 2018 | 18:30

Dikkat... İstanbul Havalimanı'na taşınma 15 Aralık'ta başlıyor!

29 Ekim’de yapılan ancak taşınma işlemi daha sonra yapılacağı açıklanan İstanbul Havalimanı’nda yer değiştirme 15 Aralık’tan itibaren başlıyor. Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na olan taşınma süreci kademeli şekilde 15 aralık’ta başlayacak ve büyük taşınma 30-31 Aralık’ta gerçekleştirilecek.

İstanbul Havalimanı’na yapılacak büyük taşınma ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. Büyük taşınma öncesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan başkanlığında İstanbul Havalimanı’nda bir toplantı düzenlendi. Toplantıda Aralık ayında yapılacak taşınma ile ilgili süreç masaya yatırıldı ve fikir alışverişinde bulunuldu.

Dikkat… İstanbul Havalimanı’na taşınma 15 Aralık’ta başlıyor

31 Ekim uçuşların başladığı İstanbul Havalimanı’na gerçekleşecek büyük taşınma ile ilgili geri sayım başlarken, süreçle ile ilgili olarak taşınma işini üstlenen firma, geçtiğimiz hafta Atatürk Havalimanı’nda bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıda taşınma sürecinin yanı sıra, TIR’ların Atatürk Havalimanı’na giriş ve çıkış noktaları, İstanbul Havalimanı’na ulaşım güzergahı ve gün gün taşınacak malzemeler hakkında detaylar masaya yatırıldı.

İstanbul Havalimanı’na büyük taşınma 30-31 Aralık’ta

15 Aralık tarihinden itibaren Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na kademeli şekilde taşınma başlayacak. TIR’lar Atatürk Havalimanı Ana giriş kapısı yerine, havalimanı içerisinde belirlenen alandan giriş ve çıkış yapacaklar. Büyük taşınmanın gerçekleşeceği 30 Aralık tarihi öncesi havayolu şirketleri bazı araç ve gereçlerini 15 Aralık itibariyle İstanbul Havalimanı’na göndermeye başlayacak. 15 gün olarak planlanan süreçte büyük taşınma ise 30-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

30-31 Aralık’ta iki havalimanında da uçuş yok

30-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan büyük taşınmada hem Atatürk Havalimanı’nda hem de İstanbul Havalimanı’nda uçuşlar iptal edilecek. Uçmak zorunda olan yolcular ise Sabiha Gökçen Havalimanını kullanacaklar.

Yolcular, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren ise tüm ticari uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan yapılacak. Atatürk Havalimanı’ndan ise sadece özel jetler kullanabilecek. Büyük taşınma ile ilgili TIR’ların geçiş güzergahı olarak iki yol belirlendi.

Büyük araçları taşıyan TIR’lar Hasdal, diğer malzemeleri taşıyan tırlar ise Basın Express yolu üzerinden İstanbul Havalimanı’na ulaşacak. TIR’lar konvoy halinde Atatürk Havalimanı’ndan ayrılarak İstanbul Havalimanı’na gelecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atatürk Havalimanı, Büyük Taşınma, İstanbul havalimanı, Mehmet Cahit, Mehmet Cahit Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları