Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Didim’deki 2 bin yıllık Apollon Tapınağı sulara gömülüyor

26 Kasım, 2018 | 18:17

Didim'deki 2 bin yıllık Apollon Tapınağı sulara gömülüyor

Didim’deki 2 bin yıllık Apollon Tapınağı sulara gömülüyor. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan ve her sene binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Didim’deki Milet Antik Kenti’nde yer alan 2 bin yıllık Apollon Tapınağı sulara gömülüyor.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan ve her sene binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Didim’deki Milet Antik Kenti’nde yer alan 2 bin yıllık Apollon Tapınağı sulara gömülüyor.

Didim’deki 2 bin yıllık Apollon Tapınağı sulara gömülüyor

Türk turizminin önemli kentlerinden Aydın Didim’deki Milet Antik Kenti’nde bulunan 2 bin yıllık kehanet merkezi Apollon Tapınağı’nı su bastı.

Tarihi Apollon Tapınagı belirlenemeyen su sızıntısının tehdidi altında bulunuyor. Antik dönemin kehanet merkezi olarak bilinen Apollon Tapınağı, kaynağı belirlenemeyen su sızıntısı nedeniyle yok olma tehlikesi ile karşı karşıya.

Yaklaşık 6 aydır tarihi merkezin zeminini kaplayan su birikintisi, yağışların başlamasıyla daha da arttı. Milliyet’in haberin göre, göletler oluşan tapınağın içerisindeki suyun kaynağını tespit etmek için jeofizik uzmanları ile Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi teknik inceleme başlattı.

2 bin yıllık Apollan Tapınağı’ndaki suyun kaynağının tespit edilemediğini belirten Milet Müzesi yetkilileri, “Alman kazı ekibi ve koruma kurulu tüm yaz boyunca konuyla ilgili çalışma yaptı. Jeofizik uzmanı ve ASKİ de inceleme yaptı fakat suyun kaynağı bulunamadı” açıklamasında bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Apollon Tapınağı, Aydın Didim, Milet Antik Kenti, Tapınak sulara gömülüyor,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları